Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Umowa z wykonawcą S7 zerwana

Informacje z regionu

Umowa z wykonawcą S7 zerwana

17 maj 2019 / Tekst

GDDKiA odstąpiła od umowy z wykonawcą trasy S7 na odcinkach węzeł Warszawa Lotnisko  - węzeł Lesznowola 

Umowa z wykonawcą S7 zerwana
pixabay/ HansLinde

Jak czytamy na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Po wielokrotnych wezwaniach Generalnego Wykonawcy, firmy Rubau Polska Sp. z o.o., do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na odcinkach S7 węzeł Warszawa Lotnisko  - węzeł Lesznowola (woj. mazowieckie) oraz S61 Podborze - Śniadowo (woj. mazowieckie/podlaskie) GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą tych inwestycji.

Realizacja pierwszego od strony trasy S2, stanowiącej Południową Obwodnicę Warszawy, odcinka S7 węzeł Warszawa Lotnisko  - węzeł Lesznowola, mającego stać się częścią trasy Warszawa – Kraków została przewidziana w systemie „Projektuj i buduj”. Wykonawca miał realizować prace projektowe a następnie budowlane. Niestety Wykonawca nie wywiązywał się w pełni z obowiązków realizacji prac, do których się zobowiązał w podpisanej umowie. Dlatego 8 marca 2018 r. zgodnie zapisami umowy (Subklauzula 15.1) wręczono Wykonawcy wezwanie do poprawy, czyli szczegółowo określono zakres prac, co do terminowości wykonania których Zamawiający miał uzasadnione zarzuty. Wykonawca został wówczas upomniany w związku z opóźnieniami względem harmonogramu prac projektowych w zakresie odwodnienia odcinka oraz wstrzymywaniem prac w oczekiwaniu na wskazanie rozwiązań przez Inżyniera Kontraktu i Zamawiającego. Wykonawca nie wywiązał się z zapisów umownych i nie dotrzymał 1 Kamienia Milowego, jakim jest złożenie kompletnego wniosku o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej) w terminie kontraktowym 10 miesięcy od podpisania umowy. Pełna dokumentacja wpłynęła do Wojewody Mazowieckiego z blisko 4-miesięcznm opóźnieniem (115 dni po terminie wynikającym z umowy).

W rezultacie przy braku mobilizacji Generalnego Wykonawcy, firmy Rubau Polska Sp. z o.o., pomimo wezwania i mobilizowania przez Zamawiającego do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu S7 węzeł Warszawa Lotnisko  - węzeł Lesznowola (woj. mazowieckie) oraz braku rokowań na poprawę sytuacji, GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą tej inwestycji.  GDDKiA naliczy Wykonawcy także kary za odstąpienie od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy w wysokości 15% zaakceptowanej kwoty kontraktowej.

Podstawowe informacje:

Odcinek: w. Lotnisko (bez węzła) do w. Lesznowola (z węzłem)

  • Długość: ok. 6,64 km
  • Wykonawca robót: Konsorcjum firm Rubau Polska Sp. z o. o (lider), Construcciones Rubau S.A.
  • Wartość kontraktu - 221 395 096,61 zł brutto
  • Parametry techniczne - dwie jezdnie po 3 pasy ruchu
  • Węzły drogowe - Zamienie, Lesznowola
  • Obiekty inżynierskie: 8 wiaduktów, kładka pieszo-rowerowa
  • Procentowy upływ czasu: 48,62%
  • Zaawansowanie finansowe: 7,45%
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4