Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 25 sierpnia - św. Ludwik IX, król
Radio Plus Radom /REGION/Urząd Marszałkowski przyjmuje uwagi

Informacje z regionu

Urząd Marszałkowski przyjmuje uwagi

27 kwiecień 2018 / Tekst

Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego weźmie pod uwagę krytyczne głosy w sprawie programu wymiany pieców. O pieniądze z programu nie będzie ubiegał się Radom. Wpłynęło bowiem tylko 13 deklaracji od mieszkańców.

 

 

Urząd Marszałkowski przyjmuje uwagi
fot. Radio Plus Radom

 – Niestety okazało się, że warunki jakie postawił marszałek są dla większości mieszkańców nie do spełnienia.  Znikome zainteresowanie udziałem w tym programie pokazuje, że mieszkańcy oczekują prostych rozwiązań. Tak było w przypadku rządowego programu „Kawka” i tak jest w przypadku miejskich dotacji na likwidację pieców węglowych – skomentował wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Zainteresowani programem mieli m.in. dostarczyć świadectwo energetyczne lub audyt energetyczny oraz zadeklarować, że w wyniku realizacji projektu budynek mieszkalny osiągnie określone standardy energetyczne.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska podkreśla spore zainteresowanie programem w całym województwie, ale jednocześnie deklaruje analizę krytycznych głosów. - Konkurs na wymianę pieców, kotłów i urządzeń grzewczych w ramach RPO jest skierowany do samorządów, ich związków i stowarzyszeń. Muszę powiedzieć, że z naszych obserwacji wynika, że cieszy się on największym zainteresowaniem spośród wszystkich aktualnych naborów w ramach RPO. Nasi konsultanci, którzy nie tylko udzielają informacji beneficjentom, ale również prowadzą szkolenia, mówią o tym, że jest bardzo dużo pytań dotyczących tego konkursu. Cieszymy się, że władze Radomia odniosły się do kryteriów konkursu. Przyjmujemy wszelkie uwagi, również te negatywne, ponieważ ten program jest programem pilotażowym i chcemy, żeby on był jak najbardziej dostosowany do rzeczywistych potrzeb samorządów i mieszkańców. Cieszymy się, że te negatywne głosy pojawiły się, bo są one dla nas konstruktywne. Dziękujemy i apelujemy o wszelkie uwagi ze strony wszystkich samorządów Mazowsza. Będziemy je bardzo dokładnie analizować, zbierać i dostosowywać program właśnie do tych oczekiwań - powiedziała Marta Milewska.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4