Na antenie: Transmisja Mszy św. z Katedry ONMP
Wojciech Sałek
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Radio Plus Radom /REGION/Uwaga, burze z gradem!

Informacje z regionu

Uwaga, burze z gradem!

21 czerwiec 2019 / Tekst

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. Mogą one wystąpić w niemal całej Polsce, także w woj. mazowieckim, świętoktrzyskim i łódzkim.

Uwaga, burze z gradem!
fot. pixabay.com

 - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, lokalnie na południu do 40 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu - informuje synoptyk IMGW Kamil Walczak. Drugi stopień zagrożenia określony został dla powiatów: zwoleńskiego, szydłowieckiego, lipskiego, radomskiego, Radomia i kozienickiego.

Drugi stopień zagrożenia burzami obowiązuje także dla całego woj. świętokrzyskiego. Nawet 90 km/h może sięgać prędkość wiatru w powietrze opoczyńskim.

- Burze mogą powstać już w godzinach przedpołudniowych, głównie w Polsce południowo-wschodniej. Największym zagrożeniem z ich strony będą intensywne opady deszczu do 40-50 mm, a także opady gradu do 3 cm. Słaby przepływ w troposferze może spowodować, że w danym miejscu burza będzie przemieszczała się bardzo powoli dodatkowo zwiększając prognozowane sumy opadów atmosferycznych. Tuż przed frontem chłodnym, w centralnej części kraju burzom może towarzyszyć silniejszy wiatr w porywach do 80 km/h - to z kolei ostrzeżenie Polskich Łowców Burz.

Przypominamy, że w czasie burzy najlepiej znaleźć schronienie w budynku. Jeśli nie ma takiej możliwości, nie powinniśmy przebywać na wzniesieniach lub na nieosłoniętym terenie w bezpośredniej bliskości wysokich punktów np. drzew czy słupów energetycznych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4