Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Uwaga, ekstremalne burze! (aktualizacja)

Informacje z regionu

Uwaga, ekstremalne burze! (aktualizacja)

13 czerwiec 2019 / Tekst

Polscy Łowcy Burz przewidują dziś ekstremalne burze. Trzecim stopniem zagrożenia objęte jest całe woj. łódzkie, część mazowieckiego i świętokrzyskiego. Należy w miarę możliwości pozostać w domu i schować do garażu samochód, a także usunąć przedmioty ruchome. Możliwe są przerwy w dostawie prądu.

Uwaga, ekstremalne burze! (aktualizacja)
fot. https://pixabay.com/WikimediaImages

Stan na godz. 22

Burze są już w powiecie opoczyńskim.

Stan na godz. 21

 Burze przesuwają się od strony zachodniej. Omijają woj. mazowieckie i świętokrzyskie od zachodniej strony i posuwają się w kierunku północnym.

Stan na godz. 15

Najgorsze prognozy są dla powiatów: szydłowieckiego, przysuskiego, białobrzeskiego i grójeckiego w woj. mazowieckim, a także powiatów: koneckiego, skarżyskiego i starachowickiego w woj. świętokrzyskim oraz całego łódzkiego. Porywy wiatru mogą sięgać 120 km/h. Jest także ryzyko gradu do 10 cm. Nie wyklucza się również przypadków trąb powietrznych. Ostrzeżenie wydał też IMGW.  Synoptyk Małgorzata Tomczuk ostrzega przed burzami z gradem. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad - czytamy. Prawdopodobieństwo określone jest na 85%.

Burza może być niebezpieczna dla życia i zdrowia człowieka oraz jego mienia. Najlepiej szukać schronienia w budynku przed burzą. Nie należy przebywać na odsłoniętym terenie w pobliżu wysokich punktów np. drzew. Należy unikać wzniesień. Nie jest wskazane rozkładanie parasola podczas burzy. Dobrym schronieniem jest samochód z zamkniętymi oknami. Śmiertelnie niebezpieczne jest natomiast przebywanie na wodzie. Pozycja bezpieczna podczas burzy to kucnięcie z przyciągnięciem do siebie kolan. Należy zabezpieczyć w miarę możliwości swoje mienie, szczególnie elementy, które może porwać wiatr.

fot. Polscy Łowcy Burz (fb)

fot. Storm Chasers Świętokrzyskie - Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami (fb)

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4