Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/W Kozienicach o korzyściach Polski i Mazowsza z polityki spójności UE

Informacje z regionu

W Kozienicach o korzyściach Polski i Mazowsza z polityki spójności UE

18 kwiecień 2019 / Tekst

Marszałek Adam Struzik zaprezentował 17 kwietnia słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka wykład: „Polityka spójności Unii Europejskiej, a rozwój województwa mazowieckiego”.

Marszałek opowiadał seniorom o polityce spójności Unii Europejskiej, dzięki której możliwe jest wyrównywanie szans rozwojowych. Mówił o korzyściach, jakie płyną z niej dla całego Mazowsza. Pokazał, w jaki sposób pieniądze europejskie pomagają w zrównoważonym rozwoju województwa i jakie ma to przełożenie na wzrost produktu krajowego brutto. Przywołał wiele przykładów przedsięwzięć zrealizowanych z udziałem środków unijnych. Informował o podziale środków, jakie mogą trafić do Mazowsza w nowej perspektywie finansowej UE. Udzielił wyczerpujących odpowiedzi na postawione pytania.

– Pamiętajmy, że Mazowsze okazało się liderem wzrostu gospodarczego spośród wszystkich regionów Unii Europejskiej. Dziś możemy mówić z dumą, że nasz region rozwija się najszybciej nie tylko w Polsce, ale także w Europie – mówił marszałek Adam Struzik. – Zapraszam wszystkich do udziału w wyborach do parlamentu europejskiego, które odbędą się 26 maja. Każdy powinien czuć się w obowiązku oddania tego dnia głosu, ponieważ nasze członkostwo w Unii Europejskiej można odczuć nawet w najmniejszej miejscowości w Polsce – podkreślił Adam Struzik.

Wykładu wysłuchali m.in. burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, jego zastępcy: Dorota Stępień i Mirosław Pułkowski, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman oraz dyrektor Kozienickiego Domu Kultury i jednocześnie dyrektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elwira Kozłowska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4