Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 25 czerwca - bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Radio Plus Radom /REGION/Walka o pamięć i cześć!

Informacje z regionu

Walka o pamięć i cześć!

06 marzec 2019 / Tekst

Przed nami siódma edycja konkursu "Żołnierze Wyklęci. Troska o pamięć i cześć" organizowanego przez Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. - To jest wstrząs kiedy słucha się w jaki sposób byli traktowani ludzie, w jaki sposób poniżani i torturowani, a na koniec zabijani. To niezwykle wzruszające i przygnębiające i jeszcze bardziej każe dbać o pamięć tych, którzy walczyli o wolną i suwerenną Polskę - mówi marszałek Karczewski. 

Finał konkursu 2017
Finał konkursu 2017

fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Konkurs „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć” organizowany  jest z inicjatywy  Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. Główną ideą konkursu jest zwiększanie wiedzy na temat żołnierzy wśród młodzieży - wyjaśnia pomysłodawca:

Konkurs jest dwuetapowy. Etap szkolny, podczas którego uczestnicy zaprezentują sylwetkę wybranego Żołnierza Wyklętego. Uroczystość finałowa dla szkół specjalnych oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych odbędzie się w poniedziałek, 11 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowowaczym im. Matki Jadwigi Wincenty Jaroszewskiej w Jurkach. Natomiast test wiedzy dla szkół ponadgimnazjalnych o organizacjach i uczestnikach podziemia antykomunistycznego z lat 1944-1963, po którym odbędzie się uroczyste wręczenie nagród przewidziany jest na 25 marca w Białobrzegach. 

Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęli: Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4