Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: św. Brygida Szwedzka, zakonnica, patronka Europy
Radio Plus Radom /REGION/Warka – Radom: Nadal komunikacja zastępcza

Informacje z regionu

Warka – Radom: Nadal komunikacja zastępcza

12 lipiec 2019 / Tekst

Miała obowiązywać do lipca - zostaje utrzymana na kolejne miesiące. Na modernizowanej linii kolejowej Warszawa – Radom na odcinku Warka – Radom utrzymana zostanie od 13 lipca br. dotychczasowa komunikacja. Pociągi w dalszym ciągu kursować będą do stacji Strzyżyna. Na jednotorowym odcinku Warka – Strzyżyna nadal zamiast pociągów jeździły będą autobusy.

Warka – Radom: Nadal komunikacja zastępcza
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Na linii Warszawa – Radom zmodernizowany jest odcinek Warszawa – Czachówek. Wymieniane są jeszcze urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym. Na dwutorowym odcinku Czachówek – Warka modernizowany jest pierwszy tor oraz budowane są perony. W następnym etapie roboty obejmą wymianę drugiego toru, kolejnych peronów i obiektów inżynieryjnych.

W marcu rozpoczęły się prace na odcinku Strzyżyna – Radom, które polegają na modernizacji jednotorowej linii Warka – Strzyżyna. Zdemontowano na 30-kilometrowej trasie sieć trakcyjną. Budowana jest konstrukcja nowego nasypu. Gromadzone są materiały, podkłady i nowe rozjazdy.

Zdaniem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zaangażowanie wykonawcy Swietelsky Rail Polska Sp. z o.o. jest niezadowalające. Dlatego prace na jednotorowym odcinku Warka – Strzyżyna nie rozpoczną się w planowanym terminie 13 lipca. Mimo mobilizowania wykonawcy, firma nie wykazuje także większego zaangażowania robót na odcinku Strzyżyna – Radom. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

W związku z opóźnieniami na odcinku Warka – Radom nadal obowiązywała będzie dotychczasowa komunikacja. Pociągi w dalszym ciągu kursować będą do stacji Strzyżyna. Na jednotorowym odcinku Warka – Strzyżyna nadal zamiast pociągów jeździły będą autobusy.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oceniają, że przy właściwym zaangażowaniu wykonawcy, nadal możliwe jest zakończenie prac i udostępnienie linii na odcinku Warka – Radom w połowie 2021 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4