Na antenie: KOŚCIÓŁ WYDARZENIA KOMENTARZE
Weronika Zaguła
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /REGION/Warsztaty, spotkania, a później pograjki

Informacje z regionu

Warsztaty, spotkania, a później pograjki

24 kwiecień 2017 / Tekst

Po warszawskim koncercie „Opoczno Stolicą Oberka” przyszedł czas na opoczyńskie wydarzenia w ramach festiwalu. Zapraszają na nie muzeum i biblioteka.

Warsztaty, spotkania, a później pograjki
fot. archiwum

Inauguracja tegorocznej edycji festiwalu Opoczno Stolicą Oberka przeprowadzona została podczas warszawskiego festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. W ramach tego wydarzenia w Warszawie zaprezentowali się m.in. Kapela Opocznianka, Kapela Biniek – Wojciechowski – Lipski oraz zespół Odpoczno. Koncert odbył się 19 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

25 i 26 kwietnia ciąg dalszy imprez w ramach festiwalu Opoczno Stolicą Oberka. Tym razem odbywać się będą one już w Opocznie. We wtorek i środę na warsztaty „Docenić dziedzictwo”, które przeprowadzi Olaf Cirut, zaprasza Muzeum Regionalne w Opocznie. Dyrektor Adam Grabowski.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie organizuje wieczór autorski z pisarzem Witem Szostakiem. Spotkanie z autorem książki „Oberki do końca świata” odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18, wyjaśnia Jerzy Misiurski, dyrektor placówki.

28 kwietnia w opoczyńskim muzeum kolejne ciekawe spotkanie. Tym razem z pieśniarką ludową z Sielca Henryką Kowalczyk, wyjaśnia Adam Grabowski.

Główne imprezy w ramach festiwalu Opoczno Stolicą Oberka odbywać się będą od 11 do 13 maja. W programie m.in. muzykowanie na targu, warsztaty tańca, pograjki oraz inscenizacja opoczyńskiego wesela. Szczegółowy program opoczyńskiego festiwalu dostępny jest na stronie: http://opocznostolicaoberka.pl/ Patronem medialnym festiwalu Opoczno Stolicą Oberka jest Radio Plus Radom.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4