Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 14°C 9°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 10°C

Radio Plus Radom /REGION/Wicemistrzostwo dla Opoczna

Informacje z regionu

Wicemistrzostwo dla Opoczna

08 wrzesień 2016 / Tekst
fot. PSP Opoczno

Opoczyńscy strażacy udanie zaprezentowali się podczas XVII Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Na stadionie Omegi w Kleszczowie wywalczyli wicemistrzostwo województwa.

W zawodach wzięli udział strażacy reprezentujący 22 komendy miejskie i powiatowe województwa łódzkiego. Rywalizowali oni w kilku konkurencjach: bieg na 100 i 1000 metrów, sztafeta 4 x 100 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła reprezentacja KP PSP w Kutnie, trzecie miejsce zajęła drużyna KP PSP w Brzezinach. Opoczyńscy strażacy uplasowali się na drugim miejscu.

Na sukces opoczyńskiej reprezentacji złożyły się bardzo dobre wyniki osiągnięte w klasyfikacji drużynowej w poszczególnych konkurencjach. W sztafecie opocznianie (Mariusz Kiełtyk, Marcin Filipczak, Arkadiusz Wiktorowicz i Łukasz Dębowski) nie mieli sobie równych. Wygrali z czasem 46,043 s. Na najwyższym stopniu podium stanęli również w skoku w dal. Drugie miejsce zajęli w biegu na 1000 metrów, a piąte w biegu na 100 metrów. W pchnięciu kulą uplasowali się na 13. miejscu.

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli opocznianie w skok w dal, gdzie Paweł Wiktorowicz z wynikiem 6 metrów zajął trzecie miejsce, a Paweł Jędrasik z wynikiem 5,84 m był czwarty. Również bardzo dobre trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej w biegu na 1000 m (na 57 startujących zawodników) zajął Marcin Filipczak z czasem 2 min 46 s. W tej samej konkurencji na wysokiej ósmej pozycji uplasował się także Arkadiusz Dębowski z czasem 2 min 54 sek.

Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Opocznie wystąpiła w składzie: kpt. Paweł Wiktorowicz, mł. kpt. Arkadiusz Dębowski, mł. asp. Marcin Filipczak, mł. asp. Paweł Jędrasik, mł. asp. Łukasz Dębowski, mł. asp. Mariusz Kiełtyk, mł. asp. Bartosz Kalinowski, mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz, mł. ogn. Hubert Wiktorowicz, sekc. Norbert Szczepanik, st. str. Damian Kaśkiewicz, st. str. Łukasz Kaszuba. Kierownikiem reprezentacji był mł. bryg. Dariusz Rzepka.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA