Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/Widoczny i bezpieczny Stromiec

Informacje z regionu

Widoczny i bezpieczny Stromiec

14 maj 2019 / Tekst

Ponad setka dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w Stromcu otrzymała zestawy odblaskowe. To kolejna odsłona akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu i Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego. 

Widoczny i bezpieczny Stromiec
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

Uczniowie zostali podzieleni na kilka grup. Mogli przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy, zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód, obejrzeć filmy o bezpieczeństwie na drodze. Atrakcją był z pewnością symulator jazdy na motocyklu. Prezentem były zestawy odblaskowe.

 

- Chcemy promować bezpieczne poruszanie się po drogach, żeby każdy uczestnik wyposażony był w odblaski. Wiemy, że ten odblask może uratować nam życie. Zwłaszcza wieczorową porą, kiedy poruszamy się na rowerach czy pieszo, jesteśmy widoczni dla zmechanizowanych uczestników ruchu drogowego - mówi dyrektor radomskiego WORD-u Marcin Ciężkowski.

 - Współpracujemy już od wielu lat w ramach akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Są to działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa młodzieży z terenu woj. mazowieckiego. Akcja trwa od 5 lat. Po nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, piesi zostali zobligowani do noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmroku. Staramy się uświadomić młodzież, że noszenie elementów odblaskowych jest już modne - podkreśla Mateusz Rokicki z Biura Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego.

- Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Jesteśmy od tego, żeby wspólnie z innymi instytucjami przekazywać dzieciom wiedzę, ale także i praktyczne zastosowania - mówi dyrektor szkoły Leszek Molga. Optymizmem napawa mała liczba kolizji i wypadków w samym Stromcu. - W miejscowości są chodniki, więc uczniowie, którzy dochodzą, a nie są dowożeni, mają którędy dojść do szkoły. Z kolei naprzeciwko szkoły jest zrobiony taki duży próg zwalniający.

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4