Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 15 grudnia - bł. Jan Karol Steeb, prezbiter
Bardzo pochmurno

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 15 Gru 2018

  Pochmurno 1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  Pochmurno -1°C -2°C

Radio Plus Radom /REGION/Wielki sukces koncertu w Suchedniowie

Informacje z regionu

Wielki sukces koncertu w Suchedniowie

14 luty 2018 / Tekst

20 tysięcy zł w gotówce i ponad 20 tysięcy zł w darach - tyle udało się zebrać podczas charytatywnego koncertu na rzecz rodziny poszkodowanej w nawałnicach, które w sierpniu ubiegłego roku nawiedziły Pomorze.

Wielki sukces koncertu w Suchedniowie
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Koncert odbył się w Suchedniowie dzięki staraniom tamtejszych Rycerzy Kolumba. Na scenie wystąpili Anna Hamela i zespół Old Marinners, natomiast gwiazdą wieczoru był Ryszard Rynkowski. Podczas imprezy odbyła się również licytacja przedmiotów przekazanych m.in przez m.in Jerzego Dudka, Tomasza Adamka, zespół Lorehn, Ryszarda Rynkowskiego, zawodników drużyny Vive Kielce czy lokalnych przedsiębiorców. Można było również za przysłowiową "złotówkę" kupić cegiełki, gadżety czy... ciasto.

Największą cenę - 1100 zł - uzyskał obraz Jarosława Jędrzejskiego przedstawiający Jana Pawła II. Płyta Ryszarda Rynkowskiego osiągnęła cenę 1000zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również medale i monety z Janem Pawłem II.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc Państwu Warnke z Główczewic na Pomorzu. Ich dom został zniszczony w sierpniowych nawałnicach. Ekspertyza budowlana nakazała rozbiórkę domu, w którym mieszkała trzyosobowa rodzina - Pan Antoni razem z ciężko chorymi żoną i synem, wymagającymi kosztownego leczenia i opieki. Wichura zniszczyła również zabudowania gospodarcze. Pan Antoni to co się dało skleił pianką montażową, próbował naprawić to co się dało. Z poważniejszymi remontami chciał czekać do wiosny. Gdy okazało się, że cały dom jest do rozbiórki, spuścił głowę i powiedział tylko: "Nie mam pieniędzy".

W dniu wichury pan Antoni wrócił z pracy, a po kilku minutach nie miał już domu. Nie myślał jednak o sobie. Gdy nawałnica ustała, pobiegł pomagać innym poszkodowanym. Teraz dobro powróci do państwa Warnke. W sumie udało się zebrać ponad czterdzieści tysięcy złotych - dwadzieścia w gotówce i pona dwadzieścia w otrzymanych darach. Wśród nich sprzęt AGD, meble  i chyba najważniejsze - pokrycie dachu. - Koncert przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. - mówi Dariusz Wolniak - delegat rejonowy Rycerzy Kolumba z Suchedniowa, pomysłodawca imprezy:

 

Koncertowi patronowało Radio Plus Radom. Relację z wydarzenia znaleźć można tutaj.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

1°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 15 Gru 2018

  1°C -2°C

 • 16 Gru 2018

  -1°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
Cerrad Czarni Radom 10 21
ONICO Warszawa 11 21
Jastrzębski Węgiel 10 19
PGE Skra Bełchatów 10 18
Aluron Virtu Warta Zawiercie 10 17
Stocznia Szczecin 9 15
Trefl Gdańsk 10 14
Indykpol AZS Olsztyn 10 13
GKS Katowice 10 12
Chemik Bydgoszcz 9 11
Cuprum Lubin 11 8
MKS Będzin 11 6
Asseco Resovia Rzeszów 10 6

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA