Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/Wkrótce ruszą prace

Informacje z regionu

Wkrótce ruszą prace

11 styczeń 2018 / Tekst

Powiat Opoczyński podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

Wkrótce ruszą prace
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Inwestycja polegać będzie na przebudowie i rozbudowie budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Do wykonania tego zadania w drodze przetargu wybrana została firma ROSA – BUD z Radomia. Za swoją pracę otrzyma ponad 9,5 mln zł. Umowa w tej sprawie podpisana została w opoczyńskim starostwie. - DPS w Drzewicy to bardzo ważna placówka, dlatego zdecydowaliśmy się na realizację tej inwestycji - wyjaśnia starosta Józef Róg.

W ramach projektu zakupione zostanie również nowe wyposażenie DPS-u, a personel objęty będzie specjalistycznymi szkoleniami. Dlatego wartość całego projektu wzrośnie do 11 mln 450 tys. zł, z czego przyznane dofinansowanie z EFRR to 8 mln 670 tys. zł.

Dzięki inwestycji znacznie podwyższy się standard pomieszczeń i wyposażenia DPS-u. Dotyczy to ilości łazienek i toalet, pomieszczeń do prania i suszenia, pokoi dziennego pobytu z aneksem kuchennym. Planowana jest również budowa dwóch pomieszczeń rehabilitacyjnych i dwóch pomieszczeń terapii zajęciowej oraz zakup urządzeń do gimnastyki na zewnątrz obiektu.

Przebudowa DPS-u w Drzewicy ma potrwać do końca maja 2020 roku. To bardzo ważna, ale nie jedyna inwestycja powiatowego samorządu w infrastrukturę społeczną. - Rozstrzygnęliśmy już także przetargi na budowę placówek opiekuńczo-wychowawczych w Mroczkowie i Żarnowie - dodaje starosta.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4