Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /REGION/Wkrótce szybciej przez Opoczno

Informacje z regionu

Wkrótce szybciej przez Opoczno

26 lipiec 2017 / Tekst

Coraz bliżej koniec prac na odcinku kolejowym Centralna Magistrala Kolejowa - Idzikowice - Knapówka. To dobre wieści dla pasażerów z Opoczna.

Miesięczne zamknięcie Centralnej Magistrali Kolejowej na odcinku Idzikowice – Knapówka - Włoszczowa pozwoliło na trzykrotne przyspieszenie robót. Wykonawcy pracują całodobowo równocześnie na dwóch torach. Zrealizowano już 60 procent zaplanowanych prac.

W ramach prac zmodernizowane będą stacje Olszamowice i Włoszczowa Północ, zbudowany zostanie posterunek w Pilichowicach i wymieniona sieć trakcyjna na trasie Idzikowice - Opoczno Południe oraz Opoczno Południe - Olszamowice.

- Prace na Centralnej Magistrali Kolejowej postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wykonawcy zaangażowali bardzo duży potencjał około 700 osób, wykorzystują nawet 230 maszyn, w tym 17 pociągów sieciowych. Dzięki temu zaawansowanie prac osiągnęło 60 procent. Efektem realizowanych projektów będzie sprawniejsze prowadzenie ruchu pociągów i szybszy przejazd przez zmodernizowane stacje – mówi Piotr Majerczak, dyrektor Regionu Centralnego PKP Polskich Linii Kolejowych.

W Pilichowicach planowo postępuje budowa posterunku z nowoczesną infrastrukturą kolejową. Podzielił on szlak Opoczno Południowe - Olszamowice na dwa odcinki. Dzięki temu zwiększa się przepustowość szlaku, a to umożliwi wykorzystanie linii przez większą liczbę pociągów. Posterunek będzie wyposażony w nowoczesne urządzenia, pozwalające na prowadzenie ruchu pociągów z prędkością 200 km/h. W Pilichowicach trwa również zabudowa 4 rozjazdów przystosowanych do przejazdu pociągów z prędkością nawet do 230 km/h – podobnie na stacji Olszamowice.

Modernizacja sieci trakcyjnej na 44 km odcinku między Idzikowicami a Opocznem i Olszamowicami wpłynie na sprawny i bezpieczny przejazd pociągów. Na szlaku Idzikowice – Opoczno Południe zakończono przebudowę i oddano do eksploatacji sieć trakcyjną nad jednym torem. Równocześnie trwa demontaż starej sieci i słupów trakcyjnych przy drugim. 

Prace na Centralnej Magistrali Kolejowej rozpoczęły się wiosną 2017 roku. i zakończą się do końca roku. Po 10 sierpnia wykonawcy będą kontynuować prace, bez wpływu na rozkład jazdy. Ta inwestycja zwiększy możliwości linii dla ruchu pasażerskiego – umożliwi przejazd większej liczby pociągów i dostosuje stacje do prędkości 200, a następnie 230 km/h.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4