Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Włodarze ziemi przysuskiej o podziale Mazowsza

Informacje z regionu

Włodarze ziemi przysuskiej o podziale Mazowsza

26 styczeń 2016 / Tekst
Spora grupa samorządowców dawnego województwa radomskiego jest za wydzieleniem Warszawy z Mazowsza. Ich zdaniem, dzisiaj nie można mówić o równomiernym rozwoju Mazowsza, bo większość funduszy spójności idzie na bogatą Warszawę. O szansach i zagrożeniach w aspekcie nowego podziału Mazowsza, będą dyskutować samorządowcy regionu radomskiego. Spotkanie odbędzie się za tydzień, 3 lutego br. w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Kościuszki 5A w Radomiu. Organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
mazowieckie.pl
mazowieckie.pl

Władysław Czarnecki jest wójtem Gielniowa. Mówi, że obecny poziom dofinansowania unijnego dla mazowieckich gmin na poziomie 63 procent jest nie do zaakceptowania. - Inni mają dofinansowanie na poziomie 85 procent. Czy w drogach, czy w kanalizacji nie możemy uzyskać pełnego dofinansowania i dlatego trzeba coś z tym zrobić - uważa wójt Czarnecki:

Daleki od zmian administracyjnych jest Piotr Papis wójt Klwowa. - Jestem przeciwny wydzielaniu nowych województw, bo ruszy potem lawina z Częstochową, Toruniem i Bydgoszczą na czele - powiedział samorządowiec:

Innego zdania jest Marek Klimek wójt Potworowa. Mówi, że trzeba wydzielić Warszawę z Mazowsza. - Błędem było wcielanie stolicy do Mazowsza. Zawiniły ówczesne elity polityczne - powiedział wójt Klimek:

Z kolei wójt Marian Kmieciak z Odrzywołu jest przekonany, że utworzenie Mazowsza w obecnym kształcie było nietrafionym pomysłem:

Starosta przysuski Marian Niemirski jest zdania, że dzisiaj nie można mówić o równomiernym rozwoju Mazowsza. - Bo większość funduszy spójności idzie na bogatą Warszawę:

Przypomnijmy, że politycy PO i PSL sprzeciwiają się podziałowi Mazowsza. Z kolei politycy PiS przekonywali ostatnio, że nie toczą się żadne prace nad administracyjnym wydzieleniem Warszawy z Mazowsza. Mazowiecki poseł PiS Jacek Sasin podkreślił, że rząd pracuje jedynie nad statystycznym podziałem Mazowsza. Potwierdziła to dzisiaj premier Beata Szydło. Z drugiej strony podział Mazowsza znajduje się w programie wyborczym PiS.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4