Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Paź 2017

    Opady 12°C 7°C

  • 23 Paź 2017

    Opady 9°C 6°C

Radio Plus Radom /REGION/Wojewódzkie stypendia dla artystów

Informacje z regionu

Wojewódzkie stypendia dla artystów

11 październik 2017 / Tekst
fot. pixabay.com

Jesteś studentem uczelni artystycznej? Realizujesz autorskie projekty? Zgłoś się do programu stypendiów wojewódzkich. 10 najlepszych osób otrzyma jednorazowo ponad 6 tysięcy zł wsparcia z budżetu województwa mazowieckiego.

O stypendia mogą ubiegać się studenci artystycznych uczelni publicznych i niepublicznych, kształcący się na studiach pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich, którzy są mieszkańcami Mazowsza. Aby otrzymać stypendium należy zrealizować autorski projekt stypendialny z dziedzin: film, literatura, muzyka czy sztuki wizualne - malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia, multimedia czy taniec. O stypendium nie mogą ubiegać się studenci pierwszego roku.

Przy wyborze stypendystów pod uwagę brane będą m.in. osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i poziom aktywności artystycznej kandydata. Liczyć się będzie także średnia ocen, która w roku akademickim poprzedzającym rok składania wniosku o stypendium nie może być niższa niż 4,0.

– To już kolejny program, który uruchamiamy w ramach Strategii Rozwoju Kultury na Mazowszu. Chcemy w ten sposób wesprzeć studentów uczelni artystycznych. Stypendium jest naprawdę wysokie, a stypendyści mogą przeznaczyć je na dwa rodzaje działań. - mówi Agnieszka Kuźmińska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM w Warszawie i wymienia: - Pierwsze to szkolenia, seminaria lub warsztaty. Mogą również zakupić artykuły niezbędne dla swojej twórczości artystycznej, czyli artykuły malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne, a nawet odczynniki chemiczne, które są niezwykle istotne w konserwacji dzieł sztuki. W ramach stypendium można zakupić również komputer lub programy graficzne.

Wniosek wypełniony komputerowo wraz załącznikami, czyli m.in. kopiami materiałów potwierdzającymi poziom aktywności artystycznej (katalogi z wystaw indywidualnych, reprodukcje prac, recenzje, kserokopie artykułów, płyty CD/DVD z nagranymi koncertami, występami, itp.) należy przesłać pocztą na adres: Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawskiego, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź za pośrednictwem platformy ePUAP. Dokumenty można też złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki.

Nabór wniosków potrwa do 13 listopada. Regulamin oraz wniosek znaleźć można tutaj.

Jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 6,3 tys. zł brutto może otrzymać 10 osób. Na ten cel w budżecie Mazowsza na lata 2017-2020 zarezerwowano 252 tys. zł.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA