Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 marca - św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny
Pochmurno

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 41%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 19 Mar 2018

    Pochmurno -1°C -8°C

  • 20 Mar 2018

    Pochmurno 0°C -7°C

Radio Plus Radom /REGION/Wojewódzkie stypendia dla artystów

Informacje z regionu

Wojewódzkie stypendia dla artystów

11 październik 2017 / Tekst

Jesteś studentem uczelni artystycznej? Realizujesz autorskie projekty? Zgłoś się do programu stypendiów wojewódzkich. 10 najlepszych osób otrzyma jednorazowo ponad 6 tysięcy zł wsparcia z budżetu województwa mazowieckiego.

Wojewódzkie stypendia dla artystów
fot. pixabay.com

O stypendia mogą ubiegać się studenci artystycznych uczelni publicznych i niepublicznych, kształcący się na studiach pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich, którzy są mieszkańcami Mazowsza. Aby otrzymać stypendium należy zrealizować autorski projekt stypendialny z dziedzin: film, literatura, muzyka czy sztuki wizualne - malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia, multimedia czy taniec. O stypendium nie mogą ubiegać się studenci pierwszego roku.

Przy wyborze stypendystów pod uwagę brane będą m.in. osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i poziom aktywności artystycznej kandydata. Liczyć się będzie także średnia ocen, która w roku akademickim poprzedzającym rok składania wniosku o stypendium nie może być niższa niż 4,0.

– To już kolejny program, który uruchamiamy w ramach Strategii Rozwoju Kultury na Mazowszu. Chcemy w ten sposób wesprzeć studentów uczelni artystycznych. Stypendium jest naprawdę wysokie, a stypendyści mogą przeznaczyć je na dwa rodzaje działań. - mówi Agnieszka Kuźmińska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM w Warszawie i wymienia: - Pierwsze to szkolenia, seminaria lub warsztaty. Mogą również zakupić artykuły niezbędne dla swojej twórczości artystycznej, czyli artykuły malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne, a nawet odczynniki chemiczne, które są niezwykle istotne w konserwacji dzieł sztuki. W ramach stypendium można zakupić również komputer lub programy graficzne.

Wniosek wypełniony komputerowo wraz załącznikami, czyli m.in. kopiami materiałów potwierdzającymi poziom aktywności artystycznej (katalogi z wystaw indywidualnych, reprodukcje prac, recenzje, kserokopie artykułów, płyty CD/DVD z nagranymi koncertami, występami, itp.) należy przesłać pocztą na adres: Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawskiego, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź za pośrednictwem platformy ePUAP. Dokumenty można też złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki.

Nabór wniosków potrwa do 13 listopada. Regulamin oraz wniosek znaleźć można tutaj.

Jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 6,3 tys. zł brutto może otrzymać 10 osób. Na ten cel w budżecie Mazowsza na lata 2017-2020 zarezerwowano 252 tys. zł.

Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 41%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 25 65
PGE Skra Bełchatów 24 55
Trefl Gdańsk 25 51
ONICO Warszawa 23 49
Asseco Resovia Rzeszów 25 45
Jastrzębski Węgiel 25 45
Indykpol AZS Olsztyn 25 43
Cuprum Lubin 25 38
Cerrad Czarni Radom 25 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 25 29
MKS Będzin 25 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 27
Łuczniczka Bydgoszcz 25 19
BBTS Bielsko-Biała 25 16
Dafi Społem Kielce 25 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA