Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Radio Plus Radom /REGION/Radomskie: wyniki wyborów w 2 turze

Informacje z regionu

Radomskie: wyniki wyborów w 2 turze

05 listopad 2018 / Tekst

Publikujemy pierwsze wyniki wyborów samorządowym w regionie radomskim.

Powiat radomski:

Iłża:  nowym burmistrzem został Przemysław Burek 3150 głosów wygrywając z Andrzejem Moskwą (PSL) -  2986 głosów.

Skaryszew: nowym burmistrzem został wybrany Dariusz Piątek (PSL), na którego oddało głos 3120 mieszkańców gminy, a jego kontrkandydata, Mirosława Sienkiewicza  poparło 2618 wyborców.

Jastrzębia: nowym wójtem został wybrany Wojciech Ćwierz, który zdobył 2000 głosów i wygrał z aktualną wójt Elżbietą Zasadą (1767 głosów).

Jedlińsk: fotel wójta obronił Kamil Dziewierz (PiS), który 3539 głosów w 2 turze pokonał Roberta Dobosza (PSL), na którego zagłosowało 1774 wyborców.

Jedlnia Letnisko: fotel wójta obronił Piotr Leśnowolski (3367 głosów), który pokonał Renatę Pasek (PiS), która zdobyła 2742 głosów.

Kowala: nowym wójtem został wybrany Dariusz Bulski, który wygrał ze Sławomirem Stanikiem.

Pionki: nowym burmistrzem został wybrany Robert Kowalczyk z komitetu "Stawiamy na Pionki" (4544 głosów) wygrywając z Ewą Klich (PiS) - 2051 głosów.

Gmina Pionki:  fotel wójta obroni Mirosław Ziółek (1880 głosów) wygrywając z Tomaszem Wróblem z PSL (1518 głosów).

Wolanów: nowym wójtem została wybrana Ewa Markowska-Bzducha (PiS) z 2491 głosów, która wygrała z Marcinem Ciężkowskim (PSL), na którego oddano 1427 głosów.

 Powiat przysuski:

 Gielniów: Władysław Czarnecki pozostanie wójtem. Wygrał z wynikiem 1212 głosów. Grzegorz Nems uzyskał poparcie 1077 osób.

Rusinów: nowym wójtem został Marian Wesołowski (PSL) , który zdobył dwukrotnie więcej glosów (1447) niż dotychczasowy wójt, Krzysztof Urbańczyk (724 głosów).

 Powiat zwoleński:

 Zwoleń: nowym burmistrzem miasta i gminy został Arkadiusz Sulima, który wygrał z Pawłem Drobkiem z PiS.

Przyłęk: zdecydowanie wygrał Eugeniusz Wolszczak z PiS (1683 głosy).W drugiej turze pokonał Mirosława Madejskiego (950 głosów)

 Powiat grójecki:

 Grójec: Dariusz Gwiazda (5285 głosów) pokonał Jacka Stolarskiego (2993 głosów), który po 16 latach żegna się z tym stanowiskiem.

Błędów: wójtem został Mirosław Jakubczak (1877 głosów). Jego kontrkandydat - Andrzej Kazimierczak - otrzymał 1511 głosów.

Goszczyn: wójtem został Waldemar Kopczyński (895 głosów), który pokonał Agatę Zgutczyńską (495 głosów).

 Powiat kozienicki:

Magnuszew - wójtem został wybrany Marek Drapała (PSL), który wygrał z Bernardem Wdowiakiem z komitetu (Nasz Region Kozienicki).

Głowaczów: zmiana wójta z Józefa Małaśnickiego (1493 głosów) na Huberta Czubaja (2016 głosów).

Sieciechów: nowym wójtem zostanie Arkadiusz Guba (PiS), który wygrał z Jackiem Boguckim.

 Powiat szydłowiecki: 

Mirów: wygrał Artur Siwiorek (1129 głosów). Kamil Minda otrzymał poparcie 878 osób.

 Powiat skarżyski:

Skarżysko Kamienna: prezydentem na drugą kadencję został Konrad Krönig (58,57% głosów). Mariusza Bodo z PiS poparło 41,43% mieszkańców.

Skarżysko Kościelne: wójtem został Jacek Bryzik, który pokonał Marzenę Piętak.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4