Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 19 czerwca - święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Radio Plus Radom /REGION/Wyprawka dla dzieci z Cerekwi

Informacje z regionu

Wyprawka dla dzieci z Cerekwi

19 marzec 2019 / Tekst

Pierwszaki ze szkoły podstawowej w Cerekwi otrzymały dziś "odblaskową" wyprawkę. Do szkoły przyjechali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i przeprowadzili ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.

Wyprawka dla dzieci z Cerekwi
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

To już kolejne takie odwiedziny. - Cieszymy się, bo współpraca z WORD-em jest bardzo intensywna. Dzięki WORD-owi mamy miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieciaki poznają zasady bezpieczeństwa. Dzięki tym akcjom rzeczywiście wzrasta bezpieczeństwo, a tu koło szkoły jest dosyć ruchliwa ulica - powiedziała dyrektor placówki Elżbieta Kumięga.

Tomasz Sotowski z radomskiego WORD-u przypomniał m.in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, numery alarmowe i dlaczego tak ważne są elementy odblaskowe. Co zapamiętały dzieci?

Pod wrażeniem wiedzy pierwszaków był wicedyrektor radomskiego WORD-u Zbigniew Mazurkiewicz. - Świadczy to o tym, że z dziećmi pracują też inni. Chciałbym podkreślić rolę nauczycieli. Dzieci też przyznawały, że rodzice uczestniczą w tej edukacji. Wszyscy są zainteresowani w pogłębianiu tej wiedzy i widać efekty - powiedział.

Rzeczywiście edukacja w zakresie bezpieczeństwa prowadzona jest przez cały rok szkolny. - Przede wszystkim są to wyjścia na skrzyżowania. Tam uczymy przechodzenia przez jezdnię. To także ćwiczenia realizowane w edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci oglądają filmy, biorą czynny udział w różnych konkursach - opowiedziała nam nauczycielka Halina Pawlak.

Dzieci otrzymały na koniec zestawy odblaskowe. Zbigniew Mazurkiewicz podkreślił, że mimo coraz dłuższego dnia potrzeba noszenia odblasków jest ciągle aktualna. - Marzec jest takim miesiącem, który może nas zaskoczyć. Poza tym same dzieci mówiły, że poruszają się też wieczorami i wtedy ta widoczność jest ograniczona.

W szkole podstawowej w Cerekwi uczy się 220 uczniów, także w dwóch oddziałach przedszkolnych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4