Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Wyzwania inwestycyjne powiatu koneckiego

Informacje z regionu

Wyzwania inwestycyjne powiatu koneckiego

09 styczeń 2019 / Tekst

Przed Starostwem Powiatowym w Końskich wiele zadań inwestycyjnych m.in. termomodernizacja domu pomocy społecznej, czy budowa internatu w Baryczy.

Termomodernizacja domu pomocy społecznej w Końskich, to jedno z tegorocznych wyzwań inwestycyjnych w powiecie koneckim. Jak duże wyzwanie czeka miejscowych samorządowców, niech świadczy fakt, że unieważniono trzy przetargi. Starostwo na ten cel planowało przeznaczyć ok. 5,5 mln złotych. Jednak propozycje oferentów były dwukrotnie wyższe. Starosta konecki Andrzej Lenart:

W domu pomocy społecznej w Końskich mieszka ok. 150 pensjonariuszy. W ramach inwestycji maja być zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne. Będą też systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła, wdrożony będzie nowoczesny system zarządzania energią.

Przed władzami starostwa jest także budowa nowego internatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy. Dokumentacja projektowa zakłada również budowę przy placówce hali widowiskowo-sportowej. Starostwo szuka środków na realizację zadania, którego koszt może wynieść ponad 5,5 mln złotych:

Trzecim wyzwaniem inwestycyjnym będzie budowa dróg powiatowych. W lutym planowane jest spotkanie z udziałem wójtów, na którym ma zostać wypracowany 5-letni plan budowy dróg:

Osobnym wyzwaniem dla władz starostwa w Końskich jest powiatowy szpital. To największa lecznica powiatowa w województwa świętokrzyskim. Ciekawostką jest to, że ponad 45% pacjentów lecznicy to mieszkańcy Mazowsza:

Lecznica liczy 680 łóżek a jej personel to ponad 900 osób.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4