Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 26 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Częstochowska
Radio Plus Radom /REGION/Zachodnia obwodnica Radomia coraz bliżej

Informacje z regionu

Zachodnia obwodnica Radomia coraz bliżej

16 maj 2018 / Tekst

Obwodnica zachodnia Radomia ma być oddana do końca tego roku. Wykonanych zostało już osiemdziesiąt procent zaplanowanych prac.

Zachodnia obwodnica Radomia coraz bliżej
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom

Będą to dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu każda i pasem awaryjnym oraz chodniki i ścieżki rowerowe. Równolegle przebiegać będą drogi dojazdowe zapewniające komunikację ruchu lokalnego. Wjazd na obwodnicę zapewnią cztery węzły: Radom Północ (w Jedlance), Radom Zachód (w Mleczkowie), Wolanów i Radom Południe (w Młodocinie).

Na drodze znajdzie się dwadzieścia wiaduktów, cztery mosty i dwie kładki dla pieszych. Będą również urządzenia ochrony środowiska: ekrany akustyczne czy przepusty pełniące funkcje przejścia dla średnich i małych zwierząt. Jak zapowiada Robert Dobosz reprezentujący wykonawcę prac - firmę Dragados - droga będzie dużym ułatwieniem dla podróżujących, pozwoli na szybkie przemieszczanie się między miastami, dzięki uniknięciu wjazdu do Radomia:

Jednym z czterech mostów jest most na rzecze Radomce o długości 207 metrów. Trwa układanie belek, następnie most zostanie uzbrojony, a prace konstrukcyjne na kontrakcie mają zakończyć się na początku lipca. - W tym momencie na nitce prawej jesteśmy na etapie wykonywania kap chodnikowych i montażu barier, natomiast za półtora tygodnia chcemy wykonać asfalt twardolany, żeby można było technologicznie poruszać się po obiekcie. - relacjonuje przebieg prac Jacek Małachowski:

Jak zapewnia wykonawca prace idą zgodnie z planem. Droga ma być gotowa w ostatnim kwartale tego roku. Koszt inwestycji to ponad siedemset milionów złotych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4