Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /REGION/Zatańcz i pomóż!

Informacje z regionu

Zatańcz i pomóż!

12 grudzień 2018 / Tekst

W niedzielę w Białobrzegach odbędzie się Charytatywna Zumba. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony opał dla ubogiej rodziny z powiatu białobrzeskiego.

Zatańcz i pomóż!
fot. Radio Plus Radom

Pomoc ma trafić do państwa Moniki i Arkadiusza oraz ich dzieci - 7-letniej Kamilki i 2-letniego Kubusia. 18 listopada zmarło ich 2-miesięczne dziecko. Mieszkają w wynajmowanym domu (pokój, kuchnia i łazienka). Warunki są na tyle trudne, że nie mają nawet ciepłej wody. Zimna woda dostarczana jest ze studni za pomocą pompy. Pan Arkadiusz pracuje dorywczo. Dużym utrudnieniem w znalezieniu stałej pracy jest to, że nie ma prawa jazdy i auta, a wieś nie jest dobrze skomunikowana z większymi miejscowościami. 

Całe szczęście, że wokół tej rodziny zgromadzili się ludzie dobrego serca. Klub Kobiet Aktywny Bobrek oraz prywatne osoby dostarczyli ubrania, żywność, zabawki. Ośrodek Pomocy Społecznej ma przyznać rodzinie zasiłek okresowy, a Kamilka ma mieć zapewnione obiady w szkole. W pomoc włączyło się szereg instytucji i organizacji m.in. białobrzescy policjanci, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jasionnie, Katolickie Stowarzyszenie "Serca dla Serc" w Jasionnie.

Instruktorka zumby Oliwia Woźniak wpadła na pomysł zorganizowania "Charytatywnej Zumby", po tym jak przeczytała na portalu społecznościowym post Joanny Kawińskiej z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białobrzegach. Jak podkreśla inicjatorka do tańczenia zumby nie potrzeba szczególnych umiejętności, ważna jest chęć poruszania i duża dawka humoru. Zumbę poprowadzi Oliwia Woźniak, Teresa Walerczak i Karolina Lachowicz. W niedzielę zaserwowane będą świąteczne hity. Warto ubrać się z akcentami, nawiązującymi do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wstęp kosztuje 15 zł. 

Poza tańcem będzie można zakupić odzież lub rękodzieło na kiermaszu. Warto przewietrzyć swoją szafę i przynieść na kiermasz ubrania. Aby stworzyć stoisko, trzeba będzie kupić cegiełkę o wartości 15 zł na rzecz tej ubogiej rodziny. Ubrania będzie można wycenić według swego uznania, a dochód w całości lub części przekazać na cel charytatywny. Na kiermaszu rękodzieła będzie można nabyć ozdoby świąteczne, wykonane przez członków Środowiskowego Domu Samopomocy w Jasionnie. Można też wystawić swoje prace.

Będzie też słodko. Sprzedawane będą ciasta, ciasteczka itp. Organizatorzy zapraszają do włączenia się także w ten sposób w akcję i upieczenia czegoś na imprezę. 

Cały czas można przekazywać ubrania - mama Monika- rozmiar 48, buty40/41, tata Arkadiusz- M/L, nr buta 43, córka Kamilka- 128/134, nr buta 35, synek Kubuś- 98/104, nr bucika 25. Mile widziane są też środki czystości, czy suchy prowiant (makarony, kasze itp.). Więcej informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu 517 474 559.

Impreza odbędzie się w PSP nr 1  przy ul. Rzemieślniczej w Białobrzegach w godz. 16-18. Organizują ją: Oliwia Woźniak OK.Dance&Fun, Katolickie Stowarzyszenie Serca dla Serc, Szlachetna Paczka, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jasionnie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Białobrzegach. "Charytatywnej Zumbie" patronuje Radio Plus Radom.

Rozmawa z organizatorką Oliwią Woźniak:

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4