Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 20 czerwca - bł. Benigna, dziewica i męczennica
Radio Plus Radom /REGION/Zatroskani o pamięć i cześć!

Informacje z regionu

Zatroskani o pamięć i cześć!

26 marzec 2019 / Tekst

Katarzyna Prokopczyk z Liceum im. Sendlerowej w Tarczynie i Mikołaj Maciejewski z Zespołu Szkół nr 1 Kozienicach zostali laureatami VII edycji konkursu historycznego "Żołnierze Wyklęci. Troska o pamięć i cześć", którego pomysłodawcą i organizatorem jest Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Zatroskani o pamięć i cześć!
fot. facebook.com/LiceumBialobrzegi

Uroczystość finałowa odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach, a uświetniła ją oprawa wojskowa 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. Główne nagrody - wycieczki do Brukseli - ufundował poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk. Otrzymali je Katarzyna Prokopczyk z Tarczyna i Mikołaj Maciejewski z Kozienic.

Główną ideą konkursu jest zwiększanie wiedzy na temat żołnierzy wśród młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Chodzi o to, by młodzież poznawała prawdziwą historię Polski, wielkich bohaterów, młodych ludzi, którzy po wojnie postanowili walczyć o suwerenną, niepodległą Polskę - mówi pomysłodawca konkursu: 

Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęli: Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Medialnie wydarzenie wspiera Radio Plus Radom. 11 marca odbyła się uroczystość finałowa dla uczestników z ośrodków szkolno-wychowawczych. Relację znaleźć można tutaj

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Break My Stride

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4