Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 22 listopada - św. Cecylia, dziewica i męczennica
Pochmurno

1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017

    Opady 5°C 1°C

  • 23 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 9°C 2°C

Radio Plus Radom /REGION/Zlot pojazdów militarnych w Odrzywole

Informacje z regionu

Zlot pojazdów militarnych w Odrzywole

14 listopad 2017 / Tekst

11 listopada po uroczystościach 99. rocznicy odzyskania Niepodległości, odbył się w gminie Odrzywół ogólnopolski zlot pojazdów militarnych. Wzięli w nim udział właściciele 17 pojazdów militarnych z całej Polski.

W zlocie wziął udział między innymi Polak na stałe mieszkający w Szkocji. Wśród pojazdów pojawiły się min. ciężarówki i jeepy amerykańskiej armii z czasów II wojny światowej. Nie zabrakło też pojazdów będących na wyposażeniu LWP. - Utrzymanie w dobrym stanie technicznym takich pojazdów wymaga wielkiej determinacji, pasji a także środków materialnyc - mówi wójt gminy Marian Kmieciak.

Uczestnicy zlotu wzięli udział w uroczystościach przed Urzędem Gminy i w Publicznej Szkole Podstawowej. Na ul. Opoczyńskiej młodzież mogła skorzystać z darmowych przejażdżek pojazdami militarnymi. Część uczestników zlotu pojawili się w oryginalnych mundurach wojskowych z II wojny światowej. Zarówno mieszkańcy jak i goście skorzystali z poczęstunku grochówką żołnierską przygotowaną przez Publiczną Szkołę Podstawową. Po zakończeniu przeglądu na ul. Opoczyńskiej, pojazdy przejechały przez miejscowości gminy, a w Ossie uczestnicy zlotu złożyli kwiaty na cmentarzu powstańców styczniowych i żołnierzy września. Wysłuchali także krótkiej prelekcji wójta Mariana Kmieciaka o historii Ossy, majątku Brykczyńskich i o bitwie 10 lipca 1863 roku.

Następnego dnia uczestnicy zlotu wzięli udział w rajdzie „bezdrożami” pomiędzy Kamienna Wolą, Ossa i Domasznem (gmina Drzewica). Stare pojazdy w tym ciężkie ciężarówki doskonale spisywały się w warunkach ekstremalnych. Rajd zakończyło spotkanie i ognisko w Stanisławowie przy historycznej górze Królówka. Organizatorem zlotu byli: Wójt Gminy Odrzywół, Stowarzyszenie Grupa Militarna Pilicy i Jeep Club Polska.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 24
GKS Katowice 8 17
Indykpol AZS Olsztyn 8 16
Trefl Gdańsk 8 15
PGE Skra Bełchatów 7 15
Cuprum Lubin 9 14
Jastrzębski Węgiel 8 14
Espadon Szczecin 8 14
ONICO Warszawa 9 14
Asseco Resovia Rzeszów 8 13
MKS Będzin 9 10
Cerrad Czarni Radom 8 10
Łuczniczka Bydgoszcz 8 10
Dafi Społem Kielce 8 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 4
BBTS Bielsko-Biała 9 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA