Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /REGION/Znamy nominowanych do Florianów

Informacje z regionu

Znamy nominowanych do Florianów

24 kwiecień 2019 / Tekst

256 zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji Florianów. Kapituła Konkursu wyłoniła 49 nominacji.

Znamy nominowanych do Florianów
fot. mazovia.pl

Konkurs od trzech lat organizuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i redakcja miesięcznika „Strażak”. Adresatami są strażacy ochotnicy i lokalne społeczności. Chodzi o promowanie inicjatyw prospołecznych, które poprawiają jakość życia społeczności lokalnej, bezpieczeństwo. Konkurs przeprowadzany jest aż w dwunastu kategoriach: Infrastruktura, Bezpieczeństwo, Ochrona środowiska i ekologia, Estetyka przestrzeni publicznej, Edukacja, Sport,  rekreacja i turystyka, Kultura i tradycja, Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna, Innowacje oraz integracja cyfrowa, Współpraca zagraniczna, Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca, Kategoria specjalna – „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 przeanalizowała i oceniła 256 zgłoszonych z całej Polski inicjatyw zrealizowanych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych samodzielnie i wraz z lokalnymi partnerami. - Do tegorocznych strażackich Oscarów w kategoriach I - XI nominowała 49 projektów, w tym 3 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców wskazanych przez OSP. W tym elitarnym gronie znajdują się zwycięzcy III edycji konkursu, którym będą wręczone prestiżowe statuetki „FLORIANY 2019” w dniu 18 maja br. podczas uroczystej Gali Finałowej konkursu - informuje Beata Jeż z biura prasowego konkursu.

Najwięcej - 7 nominacji - otrzymały jednostki OSP z województwa małopolskiego, 6 nominacji otrzymują OSP z Wielkopolski i po 5 – OSP z województw dolnośląskiego oraz łódzkiego. 

 - Kapituła Konkursu Floriany już po raz trzeci stanęła przed wyzwaniem nominowania najlepszych projektów. Zadanie jest trudne, ponieważ wszystkie zgłoszone projekty są bardzo ciekawe i pokazują rzeczywiste zaangażowanie strażaków ochotników w rozwój ich gmin i społeczności. Każdy projekt należy przeanalizować pod kątem idei, realizacji założonych celów i przede wszystkim efektów. W ocenie Kapituły najważniejszym kryterium są właśnie korzyści lokalnej społeczności wynikające z realizacji danego projektu czyli w jaki sposób i w jakim stopniu dany projekt wpłynął na rozwój lokalnej społeczności, na poprawę jakości życia czy bezpieczeństwa - mówi Dorota Pardecka - redaktor naczelna „Strażaka” - pisma Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, pomysłodawcy i współorganizatora Konkursu „FLORIANY”.

Gala podczas której wręczone zostaną Strażackie Oscary – FLORIANY 2019 odbędzie się w maju. 

Warto dodać, że w dwóch edycjach konkursu wzięło udział 11 tys. uczestników, zgłoszono łącznie 631 projektów, przyznano 109 nominacji i wyłoniono 38 zwycięzców.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4