Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Jan Paweł II, papież
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 97%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Paź 2017

    Opady 12°C 7°C

  • 23 Paź 2017

    Opady 9°C 6°C

Radio Plus Radom /REGION/Zwycięzców wybiorą mieszkańcy

Informacje z regionu

Zwycięzców wybiorą mieszkańcy

12 październik 2017 / Tekst

Trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Wśród 36 projektów zgłoszonych w subregionie wschodnim są również zadania z terenu powiatu opoczyńskiego.

Na zadania w ramach budżetu obywatelskiego samorząd województwa łódzkiego przeznaczy 5 mln zł. Pieniądze te podzielone zostaną po równo na pięć subregionów. Powiat opoczyński wspólnie z rawskim, skierniewickim, brzezińskim, tomaszowskim oraz miastem Skierniewice znalazł się w subregionie wschodnim. O pieniądze ubiega się tu 36 projektów. Wśród nich jest m.in. zadanie pod nazwą „Opoczyńska płytka promuje Łódzkie”. Wydarzenie wspiera Gmina Opoczno. Burmistrz Rafał Kądziela.

Koszt wydarzenia to blisko 200 tys. zł. Prawie 270 tys. ma kosztować realizacja projektu „Promocja województwa poprzez plenerowe spotkania z kulturą i historią w gminie Poświętne i nie tylko”. To trzydniowy cykl uroczystości, który uwzględnia m.in. obchody 50-lecia koronacji Obrazu Świętej Rodziny w Studziannie.

Swoje przedsięwzięcie w ramach budżetu obywatelskiego chcą zrealizować również opoczyńscy strażacy. Na czym miałoby ono polegać, wyjaśnia Jarosław Jurowski, wiceprezes zarządu powiatowego ZOSP w Opocznie.

„Drzewica - poczuj pasję do sportu” - to z kolei projekt, w ramach którego ma zostać zorganizowany cyklu imprez związanych ze sportami wodnymi na zalewie i torze kajakowym w Drzewicy. Burmistrz Janusz Reszelewski.

Do budżetu obywatelskiego zgłoszona została również organizacja dożynek wojewódzkich w Sławnie. Jednak to zadanie zostało odrzucone, ponieważ będzie ono finansowane z innych źródeł. Elektroniczne głosowanie na projekty, które przeszły wstępną weryfikację trwa do końca października (papierowe do 22). Każdy mieszkaniec województwa łódzkiego może oddać tylko jeden głos na maksymalnie trzy projekty z jednego subregionu. Szczegóły dotyczące projektów i zasad głosowanie dostępne są na stronie https://bo.lodzkie.pl

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA