Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 18 sierpnia - bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Radio Plus Radom /REGION/Żywa lekcja historii w Kozienicach

Informacje z regionu

Żywa lekcja historii w Kozienicach

06 lipiec 2019 / Tekst

Kozieniczanie wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. W ich mieście rozegrany został kolejny mecz w ramach Retro Ligi, czyli projektu, który odtwarza nieistniejące przedwojenne drużyny piłkarskie. W sobotę 6 lipca w Kozienicach Lechia Lwów pokonała WKS Grodno.

Żywa lekcja historii w Kozienicach
fot. Kamil Zapora/Radio Plus Radom

WKS Grodno to drużyna gospodarzy odtworzona przez Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych, natomiast barwy Lechii Lwów przybrali goście, członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty z Dziorżoniowa. W Kozienicach rozegrali oni czwartą kolejkę Retro Ligi.

Obie drużyny składają się przede wszystkim z piłkarzy amatorów. Mimo to emocje podczas meczu nie były mniejsze niż w czasie spotkań na największych stadionach. Po 90 minuta smakiem zwycięstwa mogli rozkoszować się zawodnicy Lechii, mecz zakończył się bowiem wynikiem 1:2. – Daliśmy z siebie wszystko i udało się. Wywieziemy stąd korzystny wynik mimo, że nie było łatwo – mówił Przemysław Natkański, prezes Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty:

Po sobotnim meczu WKS Grodno spadło z pozycji lidera. Jednak w Retro Lidze to nie wynik jest najważniejszy. – Projekt, w którym bierzemy udział jest nastawiony przede wszystkim na przypomnienie jak wyglądał sport sto lat temu – mówił Mateusz Liszewski, kapitan WKS Grodno. – Jest to dobra zabawa i integracja z drużynami z całej Polski – dodał Patryk Wójcik, również z WKS Grodno:

Ta wyjątkowa lekcja historii była wzbogacona komentarzem Krzysztofa Zająca z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, który nie tylko relacjonował to co dzieje się na boisku, ale przekazywał inne ciekawe informacje:

Odbiorców plenerowej lekcji historii nie zabrakło:

Zakończenie Retro Ligi planowane jest w październiku.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4