Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież

Informacje z regionu

29 lipca obowiązki kierownika Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozienicach powierzone zostały Ewie Wysockiej.

Joanna Kluzik-Rostkowska otworzy listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych w okręgu nr 17 radomskim. W okręgu piotrkowskim liderować będzie Cezary Grabarczyk, a w kieleckim - Bartłomiej Sienkiewicz.

W Kozienicach mają powstać dwa murale. Jeden na ścianie budynku gminnego ul. Radomska 36, ma nawiązywać do 470. rocznicy nadania praw miejskich Kozienicom, drugi zaś, zdobiąc ścianę bloku mieszkalnego na Osiedlu Energetyki, dedykowany będzie partnerskiej współpracy Gminy z Eneą Wytwarzanie. Ostatecznego wyboru murali dokonają mieszkańcy w głosowaniu internetowym.

Gmina na ten cel pozyskała środki od rządu. 

Sprzęt dla szpitala

30 lipiec 2019

Nowoczesny aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej trafił do opoczyńskiego szpitala. Sprzęt przekazany został przez burmistrza Opoczna.

Na przełomie roku kierowcy będą mogli przejechać odcinkiem drogi ekspresowej S7 między granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego a węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Co ciekawe, drogowcy planują we wrześniu oddać do użytku ok. 300-metrowy odcinek nowej drogi. Do budowy skarżyskiej obwodnicy użyto 24 tys. metrów sześciennych betonu i 3 mln ton stali.

31 lipca Terenowy Oddział w Kozienicach będzie nieczynny.

Kampania promująca polskie warzywa z południa Mazowsza startuje po raz drugi.

Zmarł 64-letni kierowca osobowego golfa, który w poniedziałek w Mleczkowie zderzył się ciężarówką daf.

Drożej za śmieci

30 lipiec 2019

Aż o 100 procent wzrosną stawki za odbiór śmieci na terenie gminy Końskie. Mimo to i tak będą jednymi z niższych w województwie.

W czwartek przypada 75. rocznica Powstania Warszawskiego. W hołdzie poległym zawyją syreny.

Szybko zmieniające się środowisko, często z naszej przyczyny, sprawia że wiele gatunków zwierząt nie nadąża z przystosowywaniem się. Najbardziej zagrożone i najcenniejsze osobniki z terenu Puszczy Kozienickiej, takie jak rak szlachetny, zostały objęte czynną ochroną przez Kozienicki Park Krajobrazowy.

Obwodnica zamknięta

30 lipiec 2019

Ponownie zamknięta została obwodnica Opoczna.

27 zatrzymanych praw jazdy i ponad 700 kierowców przekraczających prędkość - to efekt 10-dniowej pracy policyjnej grupy "SPEED".

 Prawie 60 milionów pasażerów rocznie, blisko 482 milionów zł kapitalu zakładowego, a to wszystko w ciągu 15 lat. 29 lipca 2019 roku mija dokładnie 15 lat od podpisania umowy, która powołała do istnienia Spółkę „Koleje Mazowieckie – KM”.

Poniedziałkowe burze nie przyniosły wielu strat, jednak strażacy wyjeżdżali, by walczyć z ich skutkami. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4