Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

14°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 88%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Informacje z regionu

„Wisła inspiruje” – to temat tegorocznej edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Jak uczniowie z Mazowsza widzą Wisłę i uroki środowiska, w którym żyją? Swoje spostrzeżenia mogą przedstawić w formie plakatu, komiksu lub wiersza.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. Tym razem mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/godz. w obszarze zabudowanym w miejscowości Wola Chodkowska, przejeżdżając obok szkoły, do której właśnie szły dzieci. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za brak badań technicznych pojazdu.

Ma to być największe widowisko historyczne ostatnich lat w regionie radomskim.  W niedzielę w Ryczywole odegrane zostanie widowisko historyczne "Ziemia kozienicka w ogniu walk 1939".

 

Tragiczny wypadek w Żelazowicach w powiecie opoczyńskim. Pod koła samochodu wpadło dwóch 14 - latków jadących rowerem.

Policja kontroluje autobusy szkolne. To w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Efekt: 3 zabrane dowody rejestracyjne w Zwoleniu.

Szkoła zostaje

07 wrzesień 2017

Nie będzie likwidacji szkoly podstawowej w Gzowicach w gminie Jedlnia-Letnisko. Taką deklarację złożył w Radiu Plus Radom wójt Piotr Leśnowolski.

 

Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 30 lat zginęło na miejscu, a trzech trafiło do szpitala. W nocy w Skaryszewie doszło do śmiertelnego wypadku.

Do 12 lat więzienia grozi trójce znajomych, którzy napadli 73-letniego mieszkańca gminy Policzna. Oprawcą okazał się syn pokrzywdzonego, który działał z dwójką znajomych.

Centrum Edukacyjne Żołnierzy Wyklętych powstaje w dawnej gajówce w okolicach Augustowa w Puszczy Kozienickiej. Placówka będzie działać pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w ramach realizowanego projektu "Przystanek Historia". 

Nagrodą był laptop

06 wrzesień 2017

Olbrzymim sukcesem dla powiatu opoczyńskiego, a zwłaszcza dla Aleksandry Pękali, uczennicy Gimnazjum w Żarnowie zakończyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Nad opoczyńskim zalewem zakończyła się druga edycja pikniku ekologicznego. W czasie trwania imprezy organizatorzy rozdali około tysiąca sadzonek drzew. 

Szczęśliwy finał poszukiwań 80-latka. W akcję zaangażowanych było blisko 100 osób. Mężczyznę odnaleźli koneccy policjanci.

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację stacji w Idzikowicach. To dobra wiadomość dla podróżujących z Opoczna. Docelowo pociągi będą mogły przejeżdżać przez stację z prędkością maksymalną 250 km/h!

Zakończył się 4 sezon prac archeologicznych w Nowej Żelaznej

Samorząd woj. mazowieckiego przekaże po 330 tys. zł gminom, które zostały dotknięte przez sierpniową nawałnicę. Wczoraj podpisane zostały umowy.

 

 

Udane święto plonów

05 wrzesień 2017

Można tu było nie tylko podziwiać występy na scenie, ale również spróbować regionalnych potraw i obejrzeć ciekawe wystawy. W Sławnie w powiecie opoczyńskim zakończyły się gminne dożynki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA