Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież

Informacje z regionu

Zmiany w opoczyńskim urzędzie. Promocja i edukacja zmieniły swoją siedzibę.

Narzędzie hydrauliczne były konieczne do uwolnienia rannego z pojazdu. Dziś  po godz. 11 w Mleczkowie w gminie Zakrzew doszło do zderzenia się samochodu ciężarowego i osobowego. Do szpitala trafił 64-letni mężczyzna.

Figura Jezusa Frasobliwego powróciła na swoje miejsce.

Trwa śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia 30-latka. Mężczyzna zaatakował policjanta nożem, a ten oddał śmiertelny strzał.

Po prawie 2-tygodniowej przerwie w miniony piątek zapaliły się lasy pomiędzy Dąbrową a Myślakowice-Kolonią. Spłonęło około 2 ha lasu sosnowego. Poinformował o tym wójt Odrzywołu Marian Kmieciak.

Woda w opoczyńskim zalewie nadaje się do kąpieli. Taki jest wynik ostatnich badań przeprowadzonych przez miejscowy sanepid.

Żeby podkreślić jak ważne są pszczoły w naszym życiu, leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice organizują już po raz drugi "Dzień Pszczoły". Festyn odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia w Bartnym Kącie. W programie m.in. degustacja miodów i dziczyzny.

Burzowo w regionie

29 lipiec 2019

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Zabawa taneczna z zespołem Młodzi i Piękna, turniej piłkarski, piknik rodzinny, wesołe miasteczko i wiele ciekawych stoisk. Tak będą wyglądały Dni Gminy Głowaczów, które odbędą się w najbliższą niedzielę na stadionie w Głowaczowie.

Zablokowany jest prawy pas ekspresowej 7 w miejscowości Stare Żdżary w kierunku Warszawy. Doszło tam do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych.

Wyprzedzanie ciężarówki zakończyło się w rowie i szpitalu. Po godz. 6 doszło do wypadku w Jasieńcu Soleckim na drodze krajowej 79.

Artyści z całego świata szukali inspiracji w Garbatce-Letnisku podczas 12. Międzynarodowego Pleneru Ekspresji Twórczej Malarstwa i Rzeźby. Jego efektem jest wystawa, którą można oglądać na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce.

Uroczysty apel połączony z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Przodownika Policji Lucjana Sarneckiego oraz ceremonia wręczenia awansów na wyższe stopnie policyjne - to wszystko odbyło się dzisiaj w Odrzywole w powiecie przysuskim. W obchodach uczestniczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera i poseł Dariusz Bąk.

110 zawodników z kilkunastu krajów, pięć pętli po drogach powiatu kozienickiego i w sumie 165 kilometrów do pokonania. Za nami ostatni etap 62. edycji międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza. W Kozienicach jak i całym wyścigu triumfował Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team.

Do tragicznego zdarzenia doszło w powiecie lipskim.

O roli polskiej tradycji, która ma wyrastać ze wsi mówił Jarosław Kaczyński, który spotkał się z mieszkańcami Ziemi Opoczyńskiej. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości towarzyszli m.in. Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski oraz poseł Robert Telus. Podczas letniego cyklu Pikników Rodzinnych "Czas dla Polski" politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili miejscowość Miedzna Murowana w powiecie opoczyńskim.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4