Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Teresa od Jezusa, doktor Kościoła

Informacje z regionu

Szkoła Muzyczna pierwszego stopnia w Ruszkowicach w powiecie przysuskim zostanie rozbudowana.

Prawie 54 tysiące zł. udało się zebrać dzięki licytacjom i zbiórkom podczas I Festynu Hospicyjnego w Kozienicach. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na budowę hospicjum stacjonarnego. 

To już pewne. Powstanie most na Wiśle, który połączy powiat kozienicki i garwoliński. Pozytywną opinię o dofinansowaniu inwestycji wydał minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

20-latek podejrzany o popełnienie trzech rozbojów trafił w ręce opoczyńskiej policji. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Wypadek na DK 7

23 wrzesień 2019

Są utrudnienia w ruchu

Tablica Witosa w Opocznie

22 wrzesień 2019

Przesłanie Wincentego Witosa mówiące o potrzebie budowania jedności przypominali ludowcy w Opocznie. Właśnie tu odsłonięta została tablica poświęcona działaczowi ludowemu z Wierzchosławic.

Wspólna modlitwa, wyróżnienia, podziękowania i poważne rozmowy na temat sytuacji rzemiosła - w Białobrzegach odbyło się Święto Rzemiosła.

Lato już za nami, jednak mieszkańcy naszego regionu nie muszą rezygnować z wypoczynku na łonie natury, turystyki i rekreacji. Puszcza Kozienicka ma wiele do zaoferowania również jesienią.

34-letni żołnierz, który środę wieczorem zaatakował ciężarną żonę usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa żony przez zadanie jej ciosów siekierą i zabójstwo nienarodzonego dziecka.

Trzy osoby kradły na terenie powiatu kozienickiego kapustę, kalafiory oraz brokuły z pola. Ich łupem padło ponad 300 sztuk warzyw o wartości ponad tysiąca złotych. Są już w rękach policji.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Robert Grudzień organizuje koncert w Kozienicach, mający uczcić poległych mieszkańców tej ziemi. Początek w najbliższą niedzielę o 19:00 w kościele pw. Świętej Rodziny.

Od wczoraj na terenie kraju trwa wojna. Żołnierze przy wsparciu służb pozamilitarnych muszą odeprzeć atak na Elektrownię Kozienice. Taki był scenariusz ćwiczeń przeprowadzonych w piątek 20 września.

Nowy komendant w Opocznie

20 wrzesień 2019

Nowym komendantem Straży Miejskiej w Opocznie został Dariusz Rzepka.

W Fałkowie znów płonęło składowisko śmieci.

Jak mówi poseł Anna Kwiecień jest na to duża szansa. W czwartek 19 września odbyły się rozmowy w tej sprawie z prezesem PKP PLK.

23 września w Jedlni-Letnisku odbędzie się II Regionalne Forum NGO.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY