Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: bł. Jerzy Popiełuszko, męczennik
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 18°C 12°C

  • 20 Paź 2017

    Bardzo pochmurno 16°C 10°C

Informacje z regionu

W najbliższy wtorek pionkowscy radni zadecydują o przyszłości szkolnictwa w mieście. Burmistrz Romuald Zawodnik proponuje likwidację Publicznego Gimnazjum nr 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.
Jedyną szansą rozwoju województwa mazowieckiego jest podział statystyczny, a nie administracyjny. Przekonywał o tym marszałek Adam Struzik, który w środę spotkał się z samorządowcami w Radomiu.
Choć służba wojskowa od 2010 roku nie jest obowiązkowa, to jednak komisje poborowe działają pełną parą. 1 lutego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Potrwa do kwietnia.
Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Opoczno jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Władze miasta zastanawiają się, jak zmienić ten stan rzeczy. Chcą pozyskiwać zewnętrzne środki na programy, które mogą w tym pomóc.
W Pionkach nie powstanie miejska spalarnia odpadów komunalnych i medycznych.
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji odwiedzili seniorów z Gminy Jastrzębia. Spotkanie w budynku OSP odbyło się w ramach programu "B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony".
Tylko nieco ponad 6 milionów złotych planuje w tym roku wydać gmina Opoczno na inwestycje. Tak wynika z uchwalonego przez radnych budżetu.  
Eksperci z Fundacji Centrum Zrównoważonego Transportu uważają, że jeszcze tym roku należy wyremontować odcinek trasy kolejowej nr 22 z Radomia do Drzewicy. Dzięki temu Radom zyska nie tylko szybsze połączenie z Warszawą ale także Krakowem.
Dzieci z gminy Jedlnia - Letnisko mogą korzystać z bogatej oferty zajęć w ferie. Czas dzieciom i młodzieży organizuje pięć szkół: w Jedlni - Letnisku, Myśliszewicach, Natolinie, Słupicy i Gzowicach.
Jeszcze tylko do piątku, 5 lutego zgłaszać można kandydatów do konkursu "Perła Powiatu" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomiu.
330 sadzonek i krzewów konopi indyjskich oraz ponad 600 gramów gotowego narkotyku zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Zarzuty usłyszał 44 – letni mężczyzna.

Ferie w Iłży

01 luty 2016

Dom Kultury w Iłży zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w czasie ferii.

Temat uchodźców i migrantów cały czas jest aktualny. Sprawdziliśmy ilu obcokrajowców mieszka w województwie mazowieckim i jaki odsetek stanowią Ukraińcy.
Szykują się zmiany w opoczyńskiej oświacie. Od 1 września rozpocznie funkcjonowanie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opocznie.
Jeszcze do przyszłej środy można głosować na lekarzy w ramach plebiscytu "Lekarz Roku 2015", organizowanego przez radomską redakcję "Echa Dnia". Jak na razie prowadzi ordynator chirurgii w szpitalu w Pionkach Krzysztof Jakubowski. Ma duże szanse po raz trzeci z rzędu sięgnąć po tytuł "Lekarza Roku".
Zarząd Okręgu Partii Razem w Radomiu solidarny z pracownikami GOPSu w Wierzbicy.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA