Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Informacje z regionu

W opoczyńskim szpitalu uroczyście oddany został do użytku nowy aparat RTG. To profesjonalny sprzęt, który ułatwi diagnozowanie pacjentów.
Mieszkańcy Jaszowic w gminie Zakrzew protestują przeciwko budowie chlewni. Obawiają się o środowisko oraz nieprzyjemne zapachy. W chlewni ma być 2 tys. świń. Wójt Zakrzewa mówi, że inwestycja będzie nowoczesna i żadne nieprzyjemne zapachy nie będą się roznosić po okolicy.
Pionkowscy radni uchwalili podwyżkę cen za odbiór śmieci. Wprowadzili też podział na domy jednorodzinne i bloki.
Zaledwie dni dzielą od zakończenia modernizacji drogi w Lasowicach w gminie Jedlnia - Letnisko.

Świętowali diabetycy

09 grudzień 2015
Drzewickie koło diabetyków obchodziło swój jubileusz. Chorym na cukrzycę pomaga już od 25 lat.
Gminy z Mazowsza mogą liczyć na finansowe wsparcie przy przygotowywaniu programów rewitalizacji. Właśnie została podpisana umowa między ministerstwem a samorządem województwa mazowieckiego. Do przekazania będzie w sumie 7,7 mln zł.
Dokładnie rok temu rozpoczął urzędowanie burmistrz miasta Pionki Romuald Zawodnik. W pierwszą rocznicę rozpoczęcia kadencji zaprasza mieszkańców na podsumowujące spotkanie.
Premier Beata Szydło powołała nowego wojewodę mazowieckiego. Został nim dotychczasowy starosta pruszkowski Zdzisław Sipiera.
Oszukiwali na perfumach.

Gmina Jedlińsk przeznaczyła w tym roku 160 tys. zł na szeroko rozumianą profilaktykę alkoholową. Wójt Jedlińska Kamil Dziewierz podsumowal w Radiu Plus Radom działania gminy wymierzone w różnego rodzaju uzależnienia.

 

Od 1 stycznia 2016 roku w ośrodku zdrowia w Groszowicach będą przyjmowani pacjenci. Rozpoczęły się zapisy do przychodni.

Sporym zainteresowaniem cieszył się siatkarski mecz pomiędzy drużyną Volley Żelazny z Opoczna a ekipą Fair Play z Końskich. Co ważne, podczas imprezy udało się zebrać aż 1600 złotych. Pieniądze trafią do jednej z rodzin w ramach Szlachetnej Paczki oraz do wychowanków domu dziecka w Mroczkowie Gościnnym.

To będzie jedna z większych inwestycji w powiecie przysuskim. Mowa o Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Borkowicach. Na ten cel zostanie zaadaptowany budynek po dawnym Zespole Szkół Rolniczych.

Radosław B.,  były strażak  z Suchej koło Pionek został aresztowany na trzy miesiące w sprawie Ewy Tylman. Prokuratura przedstawiła mu zarzut podżegania świadka do składania fałszywych zeznań w sprawie Ewy Tylman. Radosław B. jest współpracownikiem detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

Wypadek pod Opocznem

07 grudzień 2015
Do groźnego wypadku doszło wczoraj pod Opocznem. W Kozeninie cysterna zderzyła się z osobówką.
Powołano Gminny Klub Wolontariusza w Wieniawie. 5 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy, podczas której przyjęto stosowną uchwałę. Posiedzenie odbyło się w miejscowym Zespole Szkół Ogólnokształcących.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA