Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: 23 listopada - św. Klemens I, papież i męczennik
Pochmurno

3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 87%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 23 Lis 2017

    Pochmurno 8°C 3°C

  • 24 Lis 2017

    Bardzo pochmurno 8°C 2°C

Informacje z regionu

Wielki gest nauczycieli!

21 wrzesień 2015
Wygrana dla „Sienkiewicza” jednak nie to było najważniejsze. Nauczyciele rozegrali w Szydłowcu Wielki Mecz Charytatywny na rzecz Sławomira Nowakowskiego, u którego w wyniku powikłań po wycięciu guza mózgu wystąpił paraliż prawej strony i utrata wzroku.

Święto w Jastrzębi

20 wrzesień 2015
Goście, wieńce, a przede wszystkim modlitwy i podziękowania dla rolników. Tak mieszkańcy gminy Jastrzębia obchodzili święto plonów.
Zakończyły się patriotyczne uroczystości upamiętniające 71. rocznicę bitwy pod Stefanowem i 63. rocznicę pacyfikacji wsi.
Na jednej stronie www.razemponadniebo.pl można znaleźć wszystko o wolontariacie w lokalnym wydaniu. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Strefa Młodych "Razem ponad Niebo" ruszyło z projektem "Pośredniak".
Omówienie możliwych scenariuszy w związku z przybyciem uchodźców na Mazowsze i wyzwań związanych z masową migracją - to temat spotkania wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego.
Pożar na oddziale dziecięcym opoczyńskiego szpitala. Szybka ewakuacja małych pacjentów i ratowanie poparzonego pracownika placówki. Tak wyglądał początek powiatowych ćwiczeń krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w szpitalu w Opocznie.
Dziś w nocy zostanie oddany do ruchu łącznik S8 Opacz-Paszków z DK7 w miejscowości Sękocin Las. Dla kierowców oznacza to łatwiejszy dojazd i wyjazd z Warszawy do Radomia.
Samorządowcy z gmin i miast subregionu radomskiego spotkali się w Zwoleniu na Konwencie Wójtów, Burmistrzów i Prezydenta Ziemi Radomskiej, by rozmawiać o najważniejszych kwestiach związanych z rozwojem tej części Mazowsza.
Powiat przysuski stawia się odnawialne źródła energii. Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie wykonania planu gospodarki niskoemisyjnej. To dokument niezbędny, by aplikować o środki unijne.
Kierowcy będą mogli wkrótce jeździć drogą łączącą południowe wylotówki z Warszawy. Trwają ostatnie prace, złożony został też wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie drogi. 
Kilka razy włamywał się i dokonywał kradzieży, jest już jednak w rękach policji. Mowa o 34-letnim mieszkańcu Pionek.
Pracę straciło 10 strażników miejskich w Końskich. Burmistrz miasta Krzysztof Obratański kontynuuje reorganizację magistratu. 

Talerzowy rekord

17 wrzesień 2015
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali zachęca do udziału w nietypowej akcji. Chodzi o wspólne bicie rekordu Polski w kategorii najdłuższy łańcuch z papierowych talerzy.

440 osób przebada nerki

16 wrzesień 2015
Dużą popularnością wśród mieszkańców regionu radomskiego cieszyła się rejestracja na przesiewowe badania nerek w ramach akcji Nefrotest. Z oferty skorzysta 440 osób.
Radni powiatu grójeckiego zgodzili się na kredyt hipoteczny dla miejscowego szpitala. Lecznicy groziła upadłość z powodu 15-milionowego zadłużenia.

Ranny trzylatek

16 wrzesień 2015
Trzyletnie dziecko zostało ranne w wyniku zderzenia trzech pojazdów w Kozienicach.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Maria Magdalena"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 32
PGE Skra Bełchatów 9 21
Indykpol AZS Olsztyn 10 20
Trefl Gdańsk 9 18
Espadon Szczecin 10 18
GKS Katowice 10 17
Jastrzębski Węgiel 9 17
Asseco Resovia Rzeszów 9 16
ONICO Warszawa 10 16
Cuprum Lubin 10 14
MKS Będzin 10 10
Cerrad Czarni Radom 9 10
Łuczniczka Bydgoszcz 10 10
BBTS Bielsko-Biała 11 5
Dafi Społem Kielce 10 5
Aluron Virtu Warta Zawiercie 9 5

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA