Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Przejrzyście

13°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 92%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 17 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 12°C

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

Informacje z regionu

Jedna ze znanych firm mięsnych zainwestuje w Pionkach niemal 100 mln złotych. Wkrótce na terenie dawnego Pronitu ruszy budowa magazynów, chłodni, zamrażalni i innych pomieszczeń o łącznej powierzchni ok. 6,4 tys. m kw.
Kierowcy jadący na trasie Radom - Kielce obserwują roboty drogowe na krajowej siódemce. Obejmują one budowę nowego śladu drogi na odcinku Orońsko - granica woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego. Inwestycja trwa od ubiegłego roku, a zakończona zostanie w I połowie 2017 roku.
Blisko 30 wędkarzy wzięło udział w XVIII zawodach o Puchar Wójta Gminy Jedlińsk Kamila Dziewierza.
W sobotę 15 sierpnia w Stąporkowie z okazji Dnia Miasta oraz Dnia Wojska Polskiego odbędzie się festyn "Biegun Ciepła".
Dopalacze w regionie radomskim zbierają śmiertelne żniwo. Tylko w lipcu trzy młode osoby z Radomia i trzy z powiatu przysuskiego trafiły do szpitala. A w całym województwie mazowieckim - kilkanaście. Jednej młodej osobie nie udało się wygrać walki o życie.
W najbliższy czwartek odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłych dwóch mieszkańców Sławna koło Radomia. 40-letni ojciec i 12-letni syn utonęli na oczach matki i drugiego dziecka, gdy ojciec próbował uratować tonącego w morzu syna.
500 złotych miesięcznie będzie wynosiło stypendium dla studentów przyznawane przez Katolickie Stowarzyszenie Serca dla Serc w Jasionnie. Stowarzyszenie zostało jednym z 12 ambasadorów i przedstawicieli programu przyznawania stypendiów pomostowych w Polsce.
Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska została przewodniczącą Konwentu Wójtów, Burmistrzów i Prezydenta Ziemi Radomskiej.
W Jedlni - Letnisku ruszyła III edycja konkursu Nasza Gmina Czysta i Zadbana. Chodzi o promocję estetycznych podwórek i obejść. 

Powiat Przysuski został - po raz drugi z rzędu - wyróżniony tytułem najlepiej zarządzającym funduszami publicznymi powiatem w Polsce i największym dochodzie per capita na podstawie danych GUS i Ministerstwa Finansów. Jest to o tyle zaskakujące, że całe południe bogatego Mazowsza bardzo daleko odstaje od reszty regionu.

Dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu na krajowej dwunastce w miejscowości Podzagajnik pod Zwoleniem. Przed południem doszło tam do wypadku.
Piłkarze klubu GKS Jodła Jedlnia - Letnisko doczekają się modernizacji stadionu. Gmina dostała 215 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę boiska w Kolonce.
Usprawniona będzie komunikacja, polepszą się warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, a także zapewniona będzie opieka nad dziećmi do lat trzech, co pozwoli rodzicom kontynuować rozwój zawodowy.
Wyłuszczarnia nasion wraz z magazynem-suszarnią szyszek w Augustowie w gminie Pionki, zostały wpisane do rejestru zabytków. Obiekty stanowią unikatowy przykład przedwojennego budownictwa (inżynieryjnego) leśnego w Polsce.
Powstanie Centrum Onkologii w Siedlcach na Mazowszu. Planowany ośrodek ma objąć opieką onkologiczną około milion mieszkańców województwa.

Uprawiali konopie

12 lipiec 2015
Bracia podejrzani o wyhodowanie ponad 2 kg marihuany.
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
Cuprum Lubin 3 8
ONICO Warszawa 3 7
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 6
Asseco Resovia Rzeszów 3 6
Trefl Gdańsk 2 5
Espadon Szczecin 3 4
Jastrzębski Węgiel 1 3
GKS Katowice 2 3
Cerrad Czarni Radom 3 3
MKS Będzin 3 3
Łuczniczka Bydgoszcz 3 3
PGE Skra Bełchatów 1 0
BBTS Bielsko-Biała 2 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 2 0
Dafi Społem Kielce 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA