Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Teresa od Jezusa, doktor Kościoła

Informacje z regionu

We wtorkowy wieczór mieszkańcy Kozienic spotkali się z kandydatką Koalicji Obywatelskiej do sejmu - Joanną Kluzik-Rostkowską. Rozmowy dotyczyły m.in.: szpitala powiatowego, przebudowy dróg krajowych czy komunikacji publicznej.

Komitet Regionów, organ doradczy UE jednomyślnie przyjął dziś opinię marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika dotyczącą projektowania strategii rozwoju regionalnego po 2020 roku. Opinia zawierała także zalecenie uwzględnienia aktualnych podziałów statystycznych.

Poszkodowane dwie kobiety

08 październik 2019

Dwie kobiety zostały przewiezione do szpitala w wyniku wypadku na skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Radomskiej w Szydłowcu.

Podróż do Królewskich Źródeł będzie jeszcze przyjemniejsza. Zakończyły się remonty pogwarancyjne na drodze dojazdowej. Dla kierowców mamy jednak kilka ostrzeżeń.

Do 20 listopada 2019 r. oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o pomoc na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych”, finansowaną z PROW na lata 2014-2020. Wsparcie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy świadczą usługi na rzecz rolników i chcą rozwijać tę działalność.

Symbol partnerskiej współpracy Elektrowni Kozienice i Gminy Kozienice już zdobi blok przy ulicy Skłodowskiej. W czwartek 10 października odbędzie się jego oficjalnej odsłonięcie . Po nim odbędzie się konferencją w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Do groźnego zdarzenia doszło rano w Błaszkowie w powiecie koneckim. Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwie osobówki.

Kierowca samochodu osobowego zginął w wyniku zderzenia z ciężarówką, do którego doszło w poniedziałek po południu na skrzyżowaniu drogi lokalnej i obwodnicy S7 w Mleczkowie.

Obwodnica Opoczna zamknięta

07 październik 2019

Ponownie zamknięta została obwodnica Opoczna w ciągu drogi krajowej nr 12.

Prawie 30 tysięcy złotych przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na nowe stroje dla kozienickich strażaków.

W ostatnim tygodniu policjanci prowadzili dwa szeroko zakrojone działania poszukiwawcze osób starszych, które podczas grzybobrania zgubiły się w lesie na terenie powiatu kozienickiego. Na szczęście w obu przypadkach wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Mnóstwo przyborów szkolnych, artykułów papierniczych, książek, ale też środków czystości i higieny osobistej otrzymali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

Wniosek o świadczenie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji złożysz elektronicznie

Rozstrzygnięty został konkurs "EkoSzkoła" dla uczniów szkół podstawowych z woj. mazowieckiego. Wśród nagrodzonych są też uczniowie szkoły podstawowej w Opactwie.

Trwa przyjmowanie zgłoszeń

07 październik 2019

Przed nami 11. edycja koneckiego przeglądu piosenki Poezja w Piosence „Agnieszka i inni”. Do wzięcia udziału w konkursie zaprasza dom kultury w Końskich.

Uwaga! Czad!

06 październik 2019

Rozpoczyna się sezon grzewczy - tlenek węgla zaczął dawać znać o sobie. Pięcioosobowa rodzina, w tym trójka dzieci, podtruła się czadem w Bieniędzicach w gminie Wolanów. Na szczęście obyło bez ofiar.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY