Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież

Informacje z regionu

Czy ROF ma rację bytu?

12 sierpień 2019

To strata pieniędzy czy wręcz przeciwnie - szansa na duże unijne środki? Trzy lata temu, 12 sierpnia 2016 roku zarejestrowane zostało Stowarzyszenie Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego.

W 1944 roku II wojna światowa wchodziła w ostatni etap. Polscy żołnierze walczyli na wielu frontach o swój kraj. W sierpniu pod Studziankami polskie czołgi stoczyły swoją największą bitwę na froncie wschodnim.

Nadleśnictwo Marcule kolejny raz włącza się w ogólnopolską inicjatywę "Wielki Dzień Pszczół". W niedzielę 18 sierpnia w Centrum Edukacji Przyrodniczej odbędzie się impreza, przypominająca o niezastąpionej roli pszczół.

W sobotę przed południem w miejscowości Śmietanki z rowu wyciągnięto zwłoki rowerzysty.

Znów będzie przejezdna

09 sierpień 2019

Wcześniej niż planowano wznowiony zostanie ruch na obwodnicy Opoczna. Kierowcy przejadą nią już 14 sierpnia.

Wiedzą oni nie tylko jak zrobić dobre zdjęcia, ale także jak przekonać nas do zjedzenia prezentowanych na nim smakołyków. Kreatywnych pomysłów, apetycznych ujęć i smakowitego kadru w tej edycji konkursu z pewnością nie brakowało. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęły Agnieszka Bauman, Marta Bukowska i Marianna Sobieraj.

Wiele osób chcących spróbować swoich sił w aktorstwie zgłosiło się na casting do filmu „Wiedźma”, który nagrywany będzie w plenerach Puszczy Kozienickiej. Uczestnicy muszą zmierzyć się z kilkoma zadaniami stawianych przez reżyser Katarzynę Jungowską.

Na szóstą wędrówkę po regionie wybraliśmy się do Puszczy Kozienickiej. Przeszliśmy zielonym szlakiem z Antoniówki do Kolonki, poznaliśmy przyrodę puszczy, porozmawialiśmy ze spotkanymi turystami, pooddychaliśmy świeżym powietrzem. 

To jest dobra informacja dla młodych pracowników, nieco gorzej ten pomysł oceniają samorządowcy. Chodzi o ustawę zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia.

Aż trzy duże inwestycje prowadzone w Kozienicach mają służyć najmłodszym mieszkańcom gminy. Są to: rozbudowa żłobka, budowa nowego przedszkola i sali gimnastycznej przy PSP 3. O tych i innych zadaniach mówił w rozmowie z Radiem Plus Radom wiceburmistrz Kozienic ds. technicznych Mirosław Pułkowski.

Można już zgłaszać kandydatów do konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu 2019

W miejscowości Wólka Plebańska w powiecie koneckim pociąg, który przewoził benzynę uderzył w samochód.

Dwa wolontariaty pracownicze, Enei Wytwarzanie i Urzędu Miejskiego w Kozienicach, łączą siły, aby pomóc podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie.

Co robią Polacy na zwolnieniach lekarskich? Zdarza się, że kontrolerzy przecierają oczy ze zdumienia.

18 sierpnia mieszkańcy powiatu przysuskiego podziękują za tegoroczne plony. Będą tradycyjne obrzędy dziękczynne, nie zabraknie też bogatej części artystycznej. Na scenie przy ulicy Radomskiej 16A (plac targowy) wystąpi między innymi legenda polskiej piosenki, Maryla Rodowicz.

W Myślakowicach w powiecie przysuskim odbędą się dożynki gminne. Gwiazdą wieczoru będzie zespół DON WASYL JUNIOR.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4