Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Teresa od Jezusa, doktor Kościoła

Informacje z regionu

Wyremontowana została droga wojewódzka nr 727 od przejazdu kolejowego w Lipienicach Górnych do kościoła w Jastrzębiu. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie.

Odnowione, bezpieczne i sprzyjające rekreacji - takie są mazowieckie sołectwa realizujące inicjatywy w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Wczoraj podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną edycję programu wyróżnione zostały najciekawsze i najlepsze z nich. Poznaliśmy też najaktywniejsze liderki obszarów wiejskich oraz laureatów Mazowieckiego Konkursu Serów Zagrodowych. Nagrody wręczył marszałek województwa Adam Struzik.

Ważna informacja dla podróżujących z Radomia w kierunku Kielc.

Inwestycja PKP Intercity Remtrak będzie kosztowała 135 mln zł. Dzięki niej powstanie ponad 400 nowych miejsc pracy.

Jak poinformował burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, Ziemia Kozienicka otrzyma ponad 1,3 mln złotych z programów rządowych.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski otworzył w budynku opoczyńskiego starostwa powiatowe biuro Izby Rolniczej. Zapowiedział także budowę nowej siedziby KRUS w Opocznie.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Chomentowie Puszcz koło Skaryszewa obchodziła dzisiaj 100-lecie istnienia. Warto podkreślić, że początki istnienia placówki oświatowej wiążą się z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Przerwa w dostawie wody

04 październik 2019

Do godziny 14:00 potrwa dzisiejsza przerwa w dostawie wody do bloku przy ulicy Nowy Świat 23 w Kozienicach.

Bitwa trzech marszałków

04 październik 2019

Zbliża się kolejna spektakularna rekonstrukcja historyczna. W niedzielę 13 października ponad stu dwudziestu rekonstruktorów odtworzy Bitwę pod Anielinem-Laskami z okresu pierwszej wojny światowej.

Komunikat Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego dla klientów Neckermann Polska

Cztery osoby zostały ranne

03 październik 2019

Zderzyły się dwa pojazdy

Historia leśnictwa w Polsce jest długa, a Nadleśnictwo Kozienice może poszczycić się tym, że jest jednym z najstarszych w kraju. W czwartek 3 października leśnicy obchodzili potrójny jubileusz 235 lecia powstania. W Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach zorganizowano z tej okazji konferencję naukową.

Pierwszy Dzień Seniora odbył się w Dziennym Domu Senior+ w Odrzywole. Był czas na podsumowanie dotychczasowej działalności, występy artystyczne i wspólną zabawę. 

O bioasekuracji w Opocznie

03 październik 2019

Sposobom zapobiegania ASF poświęcone było szkolenie zorganizowane w Starostwie Powiatowym w Opocznie. Wzięli w nim udział hodowcy trzody chlewnej z terenu powiatu opoczyńskiego.

32 osoby wzięły udział w rajdzie rowerowym „Śladami walk pod Kockiem w 1939 r.” Impreza zorganizowana została w dniach 28-29 września przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu. Celem wyprawy było oddanie hołdu żołnierzom Wojska Polskiego walczącym z Niemcami w okolicach Kocka w dniach 2- 6 października 1939 roku.

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy fragmentu południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec. Chodzi o część odcinka B od węzła Lesznowola (bez węzła) do węzła Tarczyn Północ (z węzłem). Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY