Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła

Informacje z regionu

Chodzi o Pionkowski Inkubator Przedsiębiorczości. Zapadły pierwsze decyzje.
Praca z dziećmi ulicy, włączenie społeczne seniorów i osób z niepełnosprawnościami czy pomoc żywnościowa - to tylko część działań, które w tym roku będą dofinansowanie z budżetu państwa na Mazowszu. Wojewoda rozstrzygnął właśnie konkurs dla organizacji pozarządowych na realizację zadań w obszarze polityki społecznej. Wśród podmiotów, które zostały wsparte są organizacje katolickie m.in. Caritas Diecezji Radomskiej i Caritas Pallotyńska Prowincji Chrystusa Króla w Radomiu.
Będą występy na scenie i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. W sobotę Zespół Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie organizuje piknik.
Uwaga kierowcy. Nastąpiła zmiana organizacji ruchu na obwodnicy Szydłowca. Ma ona związek z rozpoczęciem prac modernizacyjnych obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej 7.
Były biegi uliczne, uroczysta sesja, barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta, i wreszcie król Kazimierz przekazujący burmistrzowi klucz do bram miasta. Zakończył się cykl imprez w ramach 650-lecia istnienia Opoczna.
Stoi już Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie koło Przytyka. Na ponad pięciohektarowym placu budowy wzniesione zostały już konstrukcje dwóch stalowych wiat. Powstał także znajdujący się obecnie w tzw. stanie surowym budynek administracyjny giełdy.
Turbiny wiatrowe - szansa czy zagrożenie? Pod takim hasłem wczoraj w szkole podstawowej w Jedlińsku odbyło się spotkanie mieszkańców z ekspertami energetyki wiatrowej.  Ma to związek z informacją o planach umiejscowienia w gminie 18 wiatraków. Są już podpisanr wstępne umowy notarialne z inwestorem.
W niedzielę ok. godz. 17 na krajowej siódemce w Orońsku potrącona została 72-letnia kobieta. Prowadzony przez 68-letnią kobietę samochód zjechał na pobocze, gdzie potrącił pieszą. Następnie auto wjechało do rowu. Kierowcy nic się nie stało, a potrącona 72-latka trafiła do szpitala.
Szkoła w Jedlińsku będzie miała dwa nowe boiska o sztucznej nawierzchni.
Przy pomniku w Kowalowie zakończyły się powiatowe obchody Dnia Pamięci o Armii Krajowej. Połączone zostały one z 25-leciem istnienia opoczyńskiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK.
Na ulicy w Opocznie znaleziono zwłoki kobiety.
Na terenie Aeroklubu Radomskiego w Piastowie odsłonięty został dziś pomnik Grzegorza Krzyżanowskiego, motoparalotniowego mistrza świata. Zginął on w czerwcu ubiegłego roku w wypadku lotniczym właśnie w Piastowie.
Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela podpisał porozumienie o współpracy ze starostą czeskiego Opočna Šárką Škrabalovą. Gospodarze partnerskich miast złożyli podpisy na dokumentach w opoczyńskim zamku w czasie Nocy Muzeów.

Za kilka dni w Jedlni - Letnisku rozpocznie się II etap przebudowy ulicy Radomskiej.

 

W niedzielę na terenie Nadleśnictwa Dobieszyn odbędą się obchody 80. rocznicy pożegnania Marszałka Józefa Piłsudskiego przez polskich leśników. To wspomnienie jego ostatniej drogi na Wawel.

 

Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na krajowej siódemce w okolicy Szydłowca. Rozpoczną się prace modernizacyjne obwodnicy miasta.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4