Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Pochmurno

8°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Paź 2017

    Chwilowe opady deszczu 8°C 5°C

  • 24 Paź 2017

    Pochmurno 7°C 3°C

Informacje z regionu

Trzy rodziny spodziewają się potomstwa, a wszystko to dzięki realizacji programu wsparcia leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na początku roku na ten cel 300 tys. zł. Z programu skorzysta około 120 par.

Dobre wyniki finansowe

03 październik 2017

Samorząd podsumował dochody budżetu za 6 miesięcy 2017 roku.

Mazowieccy radni zauważyli problemy rolników. Również wicepremier Mateusz Morawiecki spotka się jutro z rolnikami w Modrzewinie. 

Trzy miesiące praktyk i 87 studentów z nowym i jak ważnym doświadczeniem zawodowym. Tak można podsumować w jednym zdaniu trzecią edycję „Praktyk u Marszałka”. Ostatnia 30-osobowa grupa zakończyła praktyki w urzędzie marszałkowskim. Przez całe wakacje studenci poznawali m.in. specyfikę działania urzędu i jego kulturę organizacyjną.

Można już składać wnioski na budowę dróg powiatowych na Mazowszu. Samorząd województwa mazowieckiego przekaże na ten cel 100 mln zł.

Obiekty zabytkowe na Mazowszu otwierają się dla turystów. Kolejnych czternaście projektów otrzyma unijne dofinansowanie. Dzięki pieniądzom przejdą one rewitalizacje, remonty czy adaptacje na cele kulturowe.

Zakończono pierwszy etap remontu zabytkowego spichlerza w Borkowicach w powiecie przysuskim. - Robimy wszystko, by uratować ten cenny zabytek ziemi przysuskiej - powiedział starosta Marian Niemirski.

Jedna ofiara, 4 wypadki i 29 kolizji. Policja podsumowała weekend na drogach.

Przy parku miejskim w Końskich otwarty został plac zabaw. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najmłodszych konecczan.

Tragiczny pożar w Kowali

01 październik 2017

55-letni mężczyna zginął w pożarze. Prawdopodobnie doszło do wybuchu.

Nowy system filtrowania wody zamontowany został na koneckim basenie. Co zakończona inwestycja oznacza dla osób korzystających z pływalni?

Stypendium od Enei

29 wrzesień 2017

Stypendia dla uczniów w wysokości 3 tys. zł i granty dla szkół o wartości 10 tys. zł to propozycja Grupy Enea na bieżący rok szkolny. Ruszyła Enea Akademia Talentów.

 

Będzie ciepło i funkcjonalnie. Budynek użyteczności publicznej w Bąkowcu (gm. Garbatka Letnisko) przeszedł gruntowny remont.

Aktywna tablica

29 wrzesień 2017

Tablice interaktywne, projektory, głośniki, interaktywne monitory dotykowe trafią do szkół na terenie woj. mazowieckiego. Rządowy program "Aktywna tablica" będzie kosztował na Mazowszu niemal 8,3 mln zł. 

 

 

 

Ośrodek rekreacyjny nad Stawem Górnym w Pionkach stale się rozwija i przyciąga coraz więcej turystów. Miasto otrzymało ponad 4,5 mln zł z Unii Europejskiej na kolejne działania na tym terenie.

 

Nawet do ponad 25% sięgało bezrobocie pod koniec sierpnia w powiecie szydłowieckim. Tak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie. Niewiele lepiej jest w powiatach: przysuskim i radomskim.

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

„Tora Tora Tora”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 4 12
Indykpol AZS Olsztyn 4 11
Cuprum Lubin 5 11
GKS Katowice 5 9
Espadon Szczecin 5 9
ONICO Warszawa 5 8
Trefl Gdańsk 4 7
Jastrzębski Węgiel 4 7
Cerrad Czarni Radom 5 7
Łuczniczka Bydgoszcz 5 7
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
MKS Będzin 5 5
PGE Skra Bełchatów 3 4
Dafi Społem Kielce 5 2
BBTS Bielsko-Biała 4 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA