Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież

Informacje z regionu

Msza św, przemarsz ulicami Szydłowca oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Rada Miejska w Szydłowcu oraz Szydłowieckie Centrum Kultury zapraszają na obchody 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego.

Studzianki Pancerna zapraszają na festyn wojskowy "Sierpniowe Pola Chwały". Impreza odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia 2019 roku. Organizatorzy zapowiedzieli, że wystrzelą 200 kg ładunków wybuchowych. Dodajmy, że w tym roku mija 75. rocznica Bitwy o Studzianki.

Od jutra mieszkańcy Osiedla Pokoju i ulic: Nowy Świat, Hamernicka, Mickiewicza, Radomska w Kozienicach znów będą mieli ciepłą wodę w kranach. Zakończył się remont w ciepłowni miejskiej i głównej magistrali ciepłowniczej.

Na wniosek siedmiu radnych rady powiatu kozienickiego w środę 7 sierpnia odbędzie się sesja nadzwyczajna dotycząca szpitala w Kozienicach.

Cztery osoby w szpitalu

06 sierpień 2019

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej 728 niedaleko Sielpi. Między miejscowościami Brody a Wincentów osobówka zderzyła się z karetką.

18 sierpnia na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie koło Przytyka odbędą się jubileuszowe XX Ogólnopolskie Targi Papryki. Oprócz stoisk producentów tego warzywa będą też inne atrakcje, w tym wielkie gotowanie leczo z Papryki Przytyckiej oraz koncerty muzyczne. Gwiazdą wydarzenia będzie wokalista dance Stachursky.

W poniedziałek około godziny 16:00 policjanci zatrzymali kierowcę, który swoim Lexusem pędzieł z prędkością 120 km/h w miejscowości Brzeźnica na trasie Kozienice-Dęblin (Droga Krajowa 48).

Weź udział w wyścigu kolarskim w urokliwej scenerii lasów Puszczy Kozienickiej. Po kilkuletniej przerwie wyścigi rowerowe Legia MTB wracają do Garbatki-Letnisko. Zawody, które odbędą się już w sobotę 10 sierpnia skierowane są do wszystkich.

Trwają II Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

Więcej aż o 100 procent za wywóz śmieci zapłacą od września mieszkańcy gminy Końskie. Mimo to uchwalone stawki i tak będą jednymi z niższych w województwie świętokrzyskim.

W niedzielę przed południem policjanci z Kozienic musieli interweniować po tym jak kompletnie pijany kierowca wjechał do rowu w miejscowości Maciejowice na drodze krajowej 48. W wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu.

Mówili o tym uczestniczy Dnia Papryki, który odbył się w niedzielę w Potworowie.

Katarzyna Jungowska, córka Grażyny Szapołowskiej, wybrała Puszczę Kozienicką na scenerię swojego nowego filmu „Wiedźma”. Zagrają w nim m.in. Daniel Olbrychski i Grażyna Szapołowska. Reżyser potrzebuje też ponad 70 statystów. Casting odbędzie się w piątek w Kozienicach.

Śmierć na drodze

05 sierpień 2019

 Wczoraj po 20 doszło do śmiertelnego wypadku w Przystałowicach Dużych w powiecie przysuskim.

Pielgrzymi z Kozienic rozpoczęli dziś drugi dzień swojej wędrówki. Z Jedlni udali się w kierunku Radomia, gdzie 6 sierpnia połączą się z kolumną radomską w drodze na Jasną Górę.

W płomieniach zginęła 100 letnia kobieta

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4