Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 20 sierpnia - Samuel, prorok
Radio Plus Radom /Rozmaitości

Co roku, 10 października przypada Światowy Dzień Owsianki!

Dziś  w audycji "Turystyczne Przeboje Radia Plus Lato" odwiedzamy gminę Jedlińsk. O walorach rekreacyjnych tego terenu opowiada wójt Kamil Dziewierz.

Dziś odwiedzamy Szydłowiec, a dokładnie rynek i cmentarz żydowski.

Dziś w audycji "Turystyczne Przeboje Radia Plus Lato" zapraszamy na spływ Radomką.

Dziś wybieramy się do Czarnieckiej Góry na ziemi koneckiej. Czym kusi ta miejscowość?

Przewodniczący radomskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego Tomasz Gogacz poleca na letnią rekreację rezerwat Krępiec w Puszczy Kozienickiej. Posłuchajcie kolejnej odsłony audycji "Turystyczne Przeboje Radia Plus Lato".

Dziś odwiedzamy "Bartny Kąt" w Puszczy Kozienickiej. Gościem audycji "Turystyczne Przeboje Radia Plus Lato" jest Artur Mazur, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice.

Dziś zapraszamy do wyjątkowego kościoła - kościoła św. Zygmunta w Szydłowcu.

Zanim wybierzemy się na plażę, warto poznać kilka podstawowych zasad bezpiecznego opalania. Jeśli będziemy ich przestrzegać, będziemy cieszyć się nie tylko ładną, ale i zdrową opalenizną.

Na targach pojawiły się już owoce leśne, wciąż w sprzedaży są świeże owoce sezonowe. Warto po nie śięgać, bo takie nieprzetworzone są najzdrowsze. Słodkie owoce mogą być także świetnym zamiennikiem dla słodyczy.

Lekka dieta, picie dużej ilości wody (przynajmniej 1,5 litra dziennie), wysypianie się i ruch )chociaż spacery) mogą sprawić, że w niedługim czasie poprawi się wygląd naszej skóry i zdążymy jeszcze poprawić swój wygląd do lata - przekonuje Diana Misiewicz, która na codzień prowadzi sklep z kosmetykami i produktami naturalnymi.

Majówka to świetna okazja, by wybrać się na piknik. Spędzanie czasu z rodziną, na świeżym powietrzu, przy zdrowym i dobrym jedzeniu świetnie wpłynie na nasze samopoczucie, poprawi nasze relacje z bliskimi i sprawi, że po prostu miło spędzimy czas. Co zabrać na piknik?

Ograniczenie używania opakowań jednorazowych, rozsądne korzystanie z wody i energii elektrycznej, niekupowanie niepotrzebnych rzeczy - takie drobiazgi sprawią, że nasze funkcjonowanie w codziennym życiu stanie się bardziej ekologiczne.

Na czym polegia magia radia? Dlaczego praca w radiu jest pasjonujaca? Czy radiowcem się jest czy radiowcem się bywa? I dlaczego radiowiec uwielbia swoich słuchaczy? To pytania, na które w związku z przypadającym 13 lutego Światowym Dniem Radia odpowiada Wojtek Sałek - radiowiec z ponad 20-letnim stażem.

Niskie temperatury, opady deszczu czy śniegu, silny wiatr - nasze zwierzaki też źle znoszą takie warunki pogodowe. Zarówno te, które trzymamy w mieszkaniu, jak i te podwórkowe o tej porze roku potrzebują trochę więcej uwagi.

Krótki dzień, zmienna pogoda, wahania temperatury, brak śniegu i zanieczyszczone powietrza - to wszystko ma negatywny wpływ na nasz nastrój. O tej porze borykamy się ze zmęczeniem, rozdrażnieniem i przygnębieniem.

Nie ma nieładnych kobiet, jest tylko źle dobrana stylizacja - mówi znana radomska stylistka Daria Kwaczyńska i podpowiada, w co się ubrać na zabawę sylwestrową.

W ramach cyklu "Czwartki ze smaczkiem w radomskim E.Leclerc" można było spróbować prawdziwych francuskich serów, dowiedzieć się czym różnią się od innych serów, jak się je produkuje i w jaki sposób je podawać.

Słowaccy sokolnicy przez kilka miesięcy pracowali ze swoimi podopiecznymi w radomskich parkach. Płoszyli zanieczyszczające parki ptaki.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4