Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Ekwadorczycy w Orońsku mówili o miłości Boga

Kultura

Ekwadorczycy w Orońsku mówili o miłości Boga

28 lipiec 2016 / Tekst
Bóg Cię kocha! Bóg kocha grzesznika! - przekonywali młodzi Ekwadorczycy ze Wspólnoty Neokatechumenalnej, którzy w środę 27 lipca przyjechali do Orońska, by dzielić się doświadczaniem miłości Boga w swoim życiu.

Swoją wizytę w Orońsku Ekwadorczycy zaczęli od śpiewu i tańca na placu przed kościołem. Następnie, w kolorowym korowodzie, przeszli na boisko miejscowoego klubu sportowego i tam spotkali się z mieszkańcami. Dzielili się swoim doświadczeniem wiary.

25-letnia Alexandra mówiła o tym, że każdy grzesznik może odnaleźć drogę do Boga, a czasem na tę drogę mogą nas zaprowadzić nasze grzechy. "Moje grzechy, moja słabość, mój egoizm są moje, ja za nie odpowiadam, to są moje uczynki. Tak samo za brak miłości. Z powodu braku miłości czułam się martwa. Ale pewnego dnia spotkałam miłość Boga i wróciłam do życia".

53-letni Juan Carlos, który do Radomia przyjechał ze swoim nastoletnim synem, ma za swobą bardzo trudną przeszłość. "Popełniłem bardzo wiele grzechów. Brałem narkotyki, prostytuowałem się, bo w dziciństwie byłem ofiarą molestowania seksulanego, nienawidziłem ludzi, próbowałem popełnić samobójstwo. Moje serce było puste, nie było w nim miłości. Ale pewnego dnia wyszedłem z domu, przechodziłem koło kościoła i usłyszałem głos i kiedy wszedłem do kościoła, usłyszałem: Bóg cię kocha. Każdy może usłyszeć ten głos, ale nie każdy chce.

Ksiądz Santiago, Ekwadorczyk i Indianin, opiekun grupy, mówił, że młodzi przebyli bardzo długą drogę do Polski, by pokazać, że Bóg jest wszędzie, nawet w ich kraju, w którym jest wiele zła. "Ta pielgrzymka do Polski to dla młodych ludzi bardzo ważne doświadczenie. Moga nie tylko mówić o miłosci Boga jakiej doświadczają, ale też doświadczyć miłości zwykłych ludzi, Polaków, którzy goszczą ich we własnych domach, szykują posiłki, dbają o nich, są bardzo serdeczni i przyjacielscy. To jest biedna młodzież, musieli cięzko pracować przez dwa lata, by móc tu przyjechać. Ale pieniądze, jakie musieli wydać, są nieważne, liczy się to, co mogą stąd wywieźć, a tego nie da się przeliczyć na pieniądze".

Dla mieszkańców Orońska spotkanie z Ekwadorczykami było niezwykłym doświadczeniem. Mogli zobaczyć, jak młodzi z Ameryki Łacińskiej potrafią manifestować swoją wiarę i cieszyć się z miłosci Boga. Dla niektórych zaskoczeniem była otwartość gości, z jaką mówili o swoim życiu.

Ksiądz Bolesław Mikrut, proboszcz parafii w Orońsku powiedział, że wizyta gości z dalekiego Ekwadoru pozwoliła poczuć mieszkańcom atmosferę Światowych Dni Młodzieży i zobaczyć, w jaki sposób inni wielbią Boga.

Oprócz dzielenia się doświadczaniem miłości Boga, wspólnego śpiewu i tańca, był też słodki poczęstunek przygotowany przez gospodynie z Orońska i wspólne zdjęcia. W czwartek 28 lipca Ekwadorczycy jadą do Krakowa, by spotkać się z Ojcem Świętm Franciszkiem.

Posłuchaj relacji ze spotkania:

Posłuchaj rozmowy z księdzem Santiago, opiekunem grupy:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4