Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: bł. Czesław, prezbiter
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Ojciec Święty odwiedził Łagiewniki

Kultura

Ojciec Święty odwiedził Łagiewniki

30 lipiec 2016 / Tekst
- Pan dzisiaj chce, żebyśmy jeszcze głębiej doświadczyli jego miłosierdzia, abyśmy nigdy nie oddalili się od Jezusa, nawet wtedy, kiedy myślimy, kiedy nam się wydaje, że ze względu na nasze grzechy jesteśmy najgorsi - mówił papież Franciszek do wiernych zebranych przed Bazyliką Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Ojciec Święty odwiedził Łagiewniki
fot. krakow2016.com

Ojciec Święty Franciszek był trzecim po Janie Pawle II i Benedykcie XVI papieżem, który modlił się w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Jako pierwszy jednak udzielił tam sakramentu pokuty. Do niezwykłej spowiedzi u papieża przystąpiło pięciu osobom. Wśród nich znaleźli się wolontariusze, którzy od kilku miesięcy pracowali w Komitecie Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży.

Po zakończeniu spowiedzi Ojciec Święty od wszystkich pielgrzymów i kapłanów spowiadających w sanktuarium otrzymał w prezencie otrzymał obraz Jezusa Miłosiernego.

Kolejnym punktem sobotniego programu była Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski. W homilii Ojciec Święty zwrócił się do zebranych: Jezus wymaga, by wyruszyć w drogę bez obciążeń, wyjść rezygnując ze swoich zabezpieczeń, mocni jedynie w Nim. Ten, kto postanowił upodobnić całe swoje życie do Jezusa, nie wybiera już swoich własnych miejsc, ale idzie tam, gdzie został posłany.

O godz. 13:00 Ojciec Święty zje obiad z Kardynałem Arcybiskupem Krakowskim, z tłumaczem i 12 przedstawicielami młodzieży z różnych krajów: jednym chłopcem i jedną dziewczyną z każdego kontynentu. Wśród tych, którzy zasiądą z papieżem przy jednym stole nie zabraknie również Polaków.

Z kolei o godz. 19:00 papież przyjedzie na Campus Misericordiae, gdzie wraz z pięcioma przedstawicielami młodzieży przejdzie przez Bramę Świętą. O godz. 19:30 rozpocznie się modlitewne czuwanie Ojca Świętego z młodymi.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4