Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 20 stycznia - św. Sebastian, męczennik
Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 94%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 20 Sty 2018

    Pochmurno 0°C -3°C

  • 21 Sty 2018

    Pochmurno 0°C -4°C

Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Palestyńczycy pierwsi w Radomiu

Informacje z regionu

Palestyńczycy pierwsi w Radomiu

20 lipiec 2016 / Tekst

Pierwsi pielgrzymi zawitali do Radomia. Grupa dziewięciu Palestyńczyków przyjechała do parafii Opieki Najświętszej Marii Panny.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Na pielgrzymów czekali wolontariusze z powitalnym transparentem, na którym znalazły się flagi polska i palestyńska, logo Światowych Dni Młodzieży, a także duży napis "Welcome to Radom". - Na przyjazd Palestyńczyków przygotowywaliśmy się już wcześniej. Zrobiliśmy transparent i uczyliśmy się języka. Zrobimy wszystko, żeby pielgrzymi czuli się jak w domu - przekonują wolontariusze.

Z Palestyńczykami przyjechał ojciec Mamdouh Nasser z parafii Betlejem. - Chcemy się jednoczyć z braćmi i siostrami w Chrystusie. Jesteśmy pierwszą grupą, która tu dotarła, więc czujemy się wyróżnieni. Przyjechało tutaj ze mną 9 osób. Jest wśród nas jeden głuchoniemy. Dla niego to pierwszy wyjazd zagraniczny. Zajmujemy się grupą 60 osób takich jak on w Szkole Radości. Kiedy patrzymy na tego chłopca, widzimy w nim Jezusa Chrystusa. To jest nasza misja, żeby wyciągać takie osoby na zewnątrz, żeby zobaczyli świat. Przyjechaliśmy z daleka, żeby przedstawić chrześcijan z Ziemi Świętej. Nie jest nas tam wielu, bo to około 120 tys. osób, co stanowi mniej niż 1% populacji. Przyjechaliśmy na Światowe Dni Młodzieży, żeby zjednoczyć się z ludźmi tej samej wiary, ale w innych językach. Mamy nadzieję zobaczyć papieża i zjednoczyć się z młodzieżą.

Pielgrzymi byli pod wrażeniem powitania w Polsce. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za to powitanie. Jest nawet piękny transparent. Przyjechaliśmy na Światowe Dni Młodzieży, żeby zjednoczyć się z chrześcijanami z całego świata i zobaczyć papieża. Wcześniej oglądaliśmy Polskę i Radom tylko na zdjęciach. Jest tu pięknie i zielono.

Palestyńczycy zamieszkają u trzech rodzin z parafii. Przed pielgrzymami wiele atrakcji. Mówi ks. Sławomir Ziółek, wikariusz z katedry i opiekun grup z centrum Radomia.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biełyje rozy

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 49
PGE Skra Bełchatów 17 39
ONICO Warszawa 17 36
Asseco Resovia Rzeszów 17 32
Trefl Gdańsk 17 30
Jastrzębski Węgiel 17 30
Trefl Gdańsk 17 29
Cuprum Lubin 17 28
Espadon Szczecin 17 23
Aluron Virtu Warta Zawiercie 17 21
Cerrad Czarni Radom 17 21
GKS Katowice 17 21
MKS Będzin 17 15
Łuczniczka Bydgoszcz 17 15
BBTS Bielsko-Biała 17 9
Dafi Społem Kielce 17 9

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA