Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Szymon z Lipnicy, prezbiter
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Papieski fotel trafił do Radomia

Kultura

Papieski fotel trafił do Radomia

01 sierpień 2016 / Tekst
Fotel, na którym siedział papież Franciszek, trafił do radomskiego kościoła na Kapturze. Został on zamówiony przez Rycerzy Kolumba, którzy w krakowskiej Tauron Arenie zorganizowali największe centrum spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży.
fB Rycerze Kolumba
fB Rycerze Kolumba

Kapelan radomskich Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz poinformował, że w czasie przygotowań do ŚDM pojawiła się propozycja wykonania fotela dla papieża Franciszka. - Było wielu chętnych, ale ku naszej radości to nasza deklaracja została wybrana. Rycerze Kolumba zamówili fotel i teraz się cieszymy, że jest w Radomiu. Podobny trafi do Waszyngtonu, gdzie znajduje się Narodowe sanktuarium św. Jana Pawła II. Będzie pamiątką tego wszystkiego, co wydarzyło się na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie - powiedział ks. Wiesław Lenartowicz.

Papieski fotel został przekazany do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Świątynia jest w trakcie budowy. Po zakończeniu prac fotel zostanie ustawiony w prezbiterium.

Przypomnijmy, że podczas zakończonych w niedzielę Światowych Dni Młodzieży Rycerze Kolumba zorganizowali największe centrum spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów. Przez pięć dni (od 26 do 30 lipca) w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce młodzi ludzie z całego świata mogli brać udział w katechezach, konferencjach i mszach św. Mogli też wysłuchać wystąpień znanych katolickich mówców i koncertów gwiazd muzyki chrześcijańskiej oraz pomodlić się przy relikwiach polskich świętych.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4