Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Kinga, dziewica
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Schabowy i rosół przyprawione miłością

Radio Plus Radom

Schabowy i rosół przyprawione miłością

24 lipiec 2016 / Tekst

Niedziela podczas Dni w Diecezjach pomyślana została jako czas spędzony przez pielgrzymów z rodziną, która ich przyjęła. Państwo Gumińscy goszczą trzech Włochów. Dziś gościli także Radio Plus Radom.

Dzień rozpoczął się tradycyjnie od śniadania. Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy Św. w parafii bł. Annuarity, której przewodniczył i wygłosił homilię jeden z gości Państwa Gumińskich, ks. Angelo Giordano z Lanciano.

Msza Św. sprawowana była w jęz. włoskim. Scholę utworzyła młodzież polska jak i włoska.

Poruszający, a zarazem radosny był wspólny śpiew hymnu ŚDM w Krakowie i ŚDM w Rzymie z 2000 roku. A po liturgii na wszystkich czekała niespodzianka - lody od ks. proboszcza Kazimierza Marchewki.

Przyszedł czas na spotkanie przy rodzinnym stole. Najpierw zasiedliśmy w altanie wśród zieleni. Pani Monika poczęstowała pyszną szarlotką. Mimo różnic językowych rozmowy mogły trwać i trwać... (tłumaczył świetnie Augustyn). Danilo, Guido i ks. Angelo tryskali humorem, ale mieli też bardzo ciekawe spostrzeżenia w kwestii rozwoju Kościoła, formacji młodzieży. Rozmawialiśmy nawet o liturgii. Świetna atmosfera to też  i przede wszystkim zasługa ciepła i serdeczności, które cechują odwiedzoną przez nas rodzinę. To Monika i Jacek Gumińscy wraz z dziećmi: Klarą, Antonim, Augustynem i ks. Filipem. Obiad był na wskroś polski. Na pierwszy ogień szedł oczywiście rosół. Następnie zakrólował schabowy z ziemniakami i buraczkami. Oj smakowało, smakowało... W międzyczasie były też prezenty. Włosi ofiarowali m.in. oliwę z oliwek, a Polacy ...zegary. Włochom z pewnością się przydadzą, choć podtekstów nie trzeba się dopatrywać. Jaki był ten dzień, jaka była ta gościna, jakie były Dni w Diecezjach okiem Państwa Gumińskich i ich włoskich gości? Warto posłuchać.

Dziękujemy za tłumaczenie Augustynowi Gumińskiemu. Tu można zaś obejrzeć zdjęcia z niedzieli w rodzinie z Włochami (https://www.facebook.com/plusradom/photos/?tab=album&album_id=10154348804663088).

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4