Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 sierpnia - św. Pius X, papież
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/ŚDM-owa praca wre...

Informacje z regionu

ŚDM-owa praca wre...

16 lipiec 2016 / Tekst
Wolontariusze ŚDM bardzo pracowicie wykorzystują ostatnią sobotę przed Dniami w Diecezjach. Budynek Duszpasterstwa Akademickiego tętni życiem.

Dziś młodzi ludzie m.in. pakują plecaki, z którymi pielgrzymi pojadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży oraz drugie - "diecezjalne" plecaki dla gości z całego świata, którzy spędzą Dni w Diecezjach w diecezji radomskiej. Diecezjalny koordynator ŚDM ks. Mariusz Wilk:

Wolontariusze, łapiąc chwilę oddechu, opowiedzieli nam o swoich zadaniach, satysfakcji z bycia wolontariuszem, ale także o radości zbliżającego się spotkanie w Krakowie.

W tym samym budynku trwają też warsztaty przed koncertem Nieziemskie Granie, który odbędzie się już za tydzień na Placu Jagiellońskim. Ks. Bartłomiej Wink dyryguje, dziewczyny śpiewają, przepony ostro pracują...

Reprezentantki chóru podzieliły się z nami krótkimi refleksjami na temat ostatniego etapu przygotowań do koncertu "Nieziemskie Granie".

Sobota przebiega też pod znakiem dwóch ważnych dla DA uroczystości. To pożegnanie aktywnie działającej w duszpasterstwie Renaty, który zginęła w środę wieczorem w wypadku samochodowym. Druga uroczystość to ślub pary, która poznała się podczas Światowych Dni Młodzieży. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4