Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: 19 sierpnia - św. Sykstus III, papież
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/ŚDM-owy polonez na deptaku

Informacje z regionu

ŚDM-owy polonez na deptaku

15 maj 2016 / Tekst
Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z Radomia odtańczyli 14 maja poloneza na miejskim deptaku. To była próba generalna przed tańcem na tysiąc par, który odbędzie w lipcu z udziałem młodych m.in. z Kongo, Włoch, Ukrainy i Korei Południowej.
Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Katarzyna Michalska, radomska koordynatorka ŚDM oceniła, że wolontariusze pilnie ćwiczyli kroki poloneza, bo chcą zrobić jak najlepsze wrażenie na swoich rówieśnikach z innych krajów. - Zależy nam na tym, aby pokazać, że Polska jest wspaniałym krajem z niezwykłą historią i bogatą kulturą. Przygotowaliśmy również krótki film z tej próby, który zostanie pokazany w przyszłym tygodniu w TVP dla programu "Do zobaczenia w Krakowie" - powiedziała Katarzyna Michalska.

Młodzi wolontariusze tańczyli także w ramach w akcji fishmob, czyli "Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II!". W tym roku akcja miała też przygotować do entuzjastycznego przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. - Razem zatańczyliśmy do pieśni lednickich i oficjalnego hymnu ŚDM w Krakowie – „Błogosławieni Miłosierni” - dodał Bartosz Sałaj.

Przed południem radomscy wolontariusze ŚDM na policyjnym szkoleniu. Mowa była m.in. o skutecznym powiadamianiu służb i udzielaniu pierwszej pomocy.- Zdarzy się i tak, że w niektórych sytuacjach wolontariusze znajdą się po raz pierwszy. W wielotysięcznym tłumie będą musieli zadbać o siebie i o swoich podopiecznych. Dlatego konieczna jest znajomość psychologii takich zgromadzeń i umiejętność postępowania w niestandardowych sytuacjach - powiedziała nadkomisarz Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Uczestnicy podkreślali, że udział w takich szkoleniach to wyraz odpowiedzialności. - Te spotkania z policjantami i strażakami pozwalają odświeżyć zdobytą wcześniej wiedzę i ją usystematyzować - podkreślali. Kolejne szkolenie, w którym uczestniczyć będą funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odbędzie się w połowie czerwca.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4