Na antenie: PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Katarzyna Kozimor
Patron dnia: 24 sierpnia - św. Bartłomiej, Apostoł
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Słońce dla pielgrzymów ŚDM

Informacje z regionu

Słońce dla pielgrzymów ŚDM

20 lipiec 2016 / Tekst
Pielgrzymi, którzy spędzą Dni w Diecezjach przed Światowymi Dniami Młodzieży w diecezji radomskiej, mogą liczyć na dobrą pogodę.
Słońce dla pielgrzymów ŚDM
fot. pogoda-w-polsce.blogspot.com

Większość gości przybywa dziś. Powita ich słoneczna pogoda i temperatura sięgająca nawet 23 st. C. Ciekawe, czy nie będzie to zbyt chłodno dla pielgrzymów z Afryki. Synoptycy nie zapowiadają też opadów deszczu.

Podobna pogoda będzie jutro, a to bardzo ważne, bo pielgrzymi pojadą na wycieczki. Będą m.in. przemierzać leśne ścieżki, wejdą na Święty Krzyż, odwiedzą cystersów w Wąchocku, czy też zwiedzą Warszawę. Temperatura maksymalna tego dnia to 24 st. C.

Piątek to dzień pieszych pielgrzymek do sanktuariów diecezji radomskiej. Przydałoby się słońce, ale nie zbyt intensywne. I tak właśnie będzie. Cały dzień ma być przeważnie słoneczny i nie będzie padać.

W sobotę wszyscy pielgrzymi zjeżdżają do Radomia na intensywny i ciekawy program. Dużo będzie działo się w plenerze, bo to i impreza "Posmakuj Polski" w Muzeum Wsi Radomskiej i polonez na deptaku i wreszcie wieczorny Apel Młodych. Będzie ciepło, będzie cieplej - nawet 26 st. C. Mimo że Apel skończy się późnym wieczorem, pieglrzymi nie zmarzną. Temperatura powietrza spadnie bowiem do nie mniej niż 20 st. C.

Również w niedzielę warunki pogodowe będą sprzyjały niedzielnym spacerom. To dzień spędzany w rodzinach. Z pewnością wiele rodzin wybierze się już po obiedzie na letnią przechadzkę, a wieczorem w wielu miejscach organizowane będą pikniki. Tylko przejściowo niebo będzie zachmurzone. Słupki rtęci zatrzymają się na 25 st. C.

W poniedziałek pielgrzymi będą żegnali się z diecezją radomską i wyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Stolica Małopolski przywita ich słonecznie. Pogoda może popsuć się w środę, ale tylko nieznacznie. Przewidywane są przelotne opady deszczu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4