Patron dnia: 23 sierpnia - św. Róża z Limy, dziewica
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Szkolili się przed ŚDM

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Szkolili się przed ŚDM

11 maj 2016 / Tekst
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zorganizowali szkolenie dla policjantów z komend miejskich i powiatowych na temat zapewnienia bezpieczeństwa wolontariuszy w trakcie Światowych Dni Młodzieży oraz organizacji tej uroczystości.

W trakcie szkolenia wiele uwagi poświęcono zachowaniu jednostek w tłumie, a funkcjonariusze z innych wydziałów mówili o tym, jakie informacje powinny zostać przekazane wolontariuszom, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, również w ruchu drogowym. 58 policjantom, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką na terenie powiatów, przekazano informacje dotyczące organizacji spotkań w diecezjach oraz przebiegu uroczystości w Krakowie.

Najbardziej oczekiwany etap szkolenia odbył się z udziałem księży koordynatorów z diecezji radomskiej i płockiej. Ks. Marek Adamczyk i ks. Mariusz Wilk przedstawili program uroczystości na terenie diecezji radomskiej, a ks. Rafał Grzelczyk omówił przebieg tygodniowego pobytu pielgrzymów na terenie diecezji płockiej. Goście odpowiadali na pytania policjantów głównie związane z organizacją rekrutacji wolontariuszy oraz przyjazdu pozostałych uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Kolejnym etapem cyklu szkoleniowego będą spotkania z wolontariuszami biorącymi udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży. Pierwsze z takich spotkań z wolontariuszami z diecezji radomskiej zostało zaplanowane na 14 maja 2016 roku w Radomiu.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4