Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Aleksy, wyznawca
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Tchną ducha wiary

Kultura

Tchną ducha wiary

01 sierpień 2016 / Tekst
Liczę, że młodzi Ukraińcy przeniosą ducha wiary do swoich środowisk - powiedział Marian Buczek, biskup-senior diecezji charkowsko-zaporoskiej, który uczestniczył w zakończonych w niedzielę Światowych Dniach Młodzieży. W Krakowie przebywało ok. 6 tys. młodych, tak obrządku greckokatolickiego, jak i rzymskokatolickiego. Była to dość duża liczba, zważywszy na trudną sytuację ekonomiczną wielu rodzin w tym kraju.
Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera/Radio Plus Radom

Bp Marian Buczek nawiązał do Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie, które odbyły się w 1991 roku. - To było pierwsze ziarno rzucone 25 lat temu. Ono przyniosło owoce, ale nowemu pokoleniu, które szuka Boga, trzeba dać kolejne, aby młodzi umieli odróżniać dobro od zła - powiedział gość Radia Plus Radom.

Bp Buczek powiedział, że ŚDM w Częstochowie były wyjątkowe dla młodych ludzi ze Wschodu. - Zobaczyli inne życie. Od tamtego wydarzenia minęło 25 lat. Dzisiaj do Krakowa przyjechało inne pokolenie ludzi, którzy znają już Kościół. Tu zobaczyli swoich rówieśników z innych krajów, pogłębili swoją wiarę, którą będą przekazywać dalej. Bo dzisiaj na Ukrainie jej brakuje. Jest pustka duchowa, wielu ludzi szuka Boga. Dlatego trzeba stałego fundamentu jakim jest Kościół katolicki, czy grekokatolicki. Liczę, że tego ducha chrześcijańskiego młodzi zaniosą na Ukrainę - powiedział bp Marian Buczek.

W czasie SDM w Krakowie przebywało ok. 6 tys. młodych ludzi z Ukrainy. Wielu z nich skorzystało ze środków, które zbierano w ramach akcji „Bilet dla Brata”. Z archidiecezji lwowskiej dzięki takiej pomocy do Krakowa mogło wyjechać 500 osób.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4