Na antenie: Moc Przebojów
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: bł. Ludwika z Sabaudii, zakonnica
Radio Plus Radom /ŚDM 2016/Włochom brakło paliwa. Ale dotarli!

Kultura

Włochom brakło paliwa. Ale dotarli!

20 lipiec 2016 / Tekst
Dwadzieścia trzy rodziny z Parafii Św. Brata Alberta na Prędocinku w Radomiu przyjmą młodych Włochów z Piemontu. Dotarli po dobie podróży pełnej przygód, zmęczeni ale szczęśliwi.
Włochom brakło paliwa. Ale dotarli!
fot. mw/rpr

Z godzinnym opóźnieniem do Parafii Świętego Brata Alberta na radomskim Prędocinku dotarła 55-cio osobowa grupa młodych Włochów. Już w Radomiu okazało się, ze autokar którym przyjechali ma uszkodzony wskaźnik paliwa. Jak relacjonuje ks. Konrad Wróbel kapłan pochodzący Diecezji Radomskiej, który towarzyszył młodym Włochom od początku drogi, problem zaczął się już w Radomiu. - Dwa kilometry przed metą okazało się, że zabrakło paliwa, choć wskaźnik pokazywał pełen bak – relacjonuje. Pomógł ks. Daniel Glibowski, który koordynuje spotkania pielgrzymów z rodzinami i wolontariuszami w na Prędocinku.

Powitań włoskiej grupy nie było końca. Młodzi Włosi wysłuchali tradycyjnego, pielegrzymkowego powitania w ich ojczystym języku. Była wspólna modlitwa oraz spotkania z rodzinami.

Po długiej trasie każdy marzył o prysznicu, tak jak Weronica z Piemontu. - Marzę tylko o prysznicu a później zobaczymy jaka jest rodzina i jak nam się ułoży pobyt – mówiła. Francesco jest zachwycony Polską. Ale w momencie przyjazdu do Radomia nie znał jeszcze planów ustalonych przez organizatorów. - Jeszcze nie wiemy dokładnie, co będziemy dziś robili, ale na pewno wszystkiego dowiemy się wieczorem.

Wieczorem kolacja. Co w menu? Pani Bogumiła przygotowała leczo, makaron oraz ciasto. Pani Agnieszka i jej córka Magda będzie musiała zmierzyć się z kolei z dietą bezglutenową podopiecznych Włoszek. - Chciałabym się też nauczyć włoskiego razem z nimi, bo może kiedyś wybiorę się do tego kraju – podsumowuje Magda. Dziś o 21.00 młodzi Włosi i wolontariusze z Parafii Św. Brata Alberta wezmą udział we Mszy św.

Jutro "dzień turystyczny".

NASZA RELACJA:

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4