Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

Kajagoogoo

Początki grupy Kajagoogoo zaczynają się w 1982 roku. To wtedy pojawiło się ogłoszenie, które Chris Hamill, wokalista Kajagoogoo, znany lepiej jako Limahl, zamieścił w tygodniku "Melody Maker". Brzmiało mniej więcej tak: "Przystojny, utalentowany wokalista/frontman szuka muzyków, by założyć zespół, który odniesie sukces".

W tym czasie zespół Art Nouveau w składzie Nick Beggs - bas, Steve Askew - gitara, Stuart Neale - instrumenty klawiszowe i Jez Strode - perkusja szukał właśnie wokalisty.

Doszło do spotkania Limahla i muzyków i panowie szybko znaleźli wspólny język i postanowili współpracować.

Grupa zmieniła nazwę na Kajagoogoo a Hamill przybrał pseudonim Limahl. Zanim na dobre zaczęła się wokalna kariera Limahla, pracował on m.in. jako fryzjer, barman i kelner.

Jego charakterystyczny image zrodził się wcześniej. W czasie prób do musicalu "Godspell" zauważył, że wszyscy mężczyźni, łącznie z nim, mieli ciemne włosy. Żeby się wyróżnić, za zgodą reżysera, przefarbował się na blond. Później zaczął eksperymentować z fryzurą i tak powstało uczesanie "na Limahla". Blondfryzura, która stała się jednym ze znaków rozpoznawczych wokalisty, trafiła do różnego rodzaju zestawień na najgorsze uczesanie lat 80.

Piosenka "Too Shy" to największy przebój w dorobku Kajagoogoo. Wydany w styczniu 1983 roku utwór błyskawicznie trafił na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Bardzo dobrze radził sobie też w innych europejskich krajach (Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Austria, Holandia), a na trudnym amerykańskim rynku dotarł do 5. miejsca listy "Billboardu".

 

Pod koniec lutego 2008, trio Kaja rozpoczęło rozmowy z Limahlem i Jez Strodem. Od 28 lutego 2008 zespół istnieje znów jako Kajagoogoo, a w jego skład wchodzi cała znakomita piątka muzyków: Christopher Hamill (Limahl) – wokal, Nick Beggs – gitara basowa, Jez Strode – perkusja, Stuart Croxford Neale – keyboard, oraz Steve Askew – gitara elektryczna

Zapraszamy do nas: