Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

SPORT

Pojadą dla Marka

czwartek, 30 lipca 2015 15:35 / Autor: Marcin Prejs
fot. mtbopoczno.pl
Marcin Prejs
Markowi Galińskiemu, najbardziej utytułowanemu polskiemu kolarzowi górskiemu, poświęcone będą wyścigi, jakie w sobotę i niedzielę odbędą się w Gielniowie. Do udziału w imprezach zachęca kolarzy MTB Opoczno.
W sobotę 1 sierpnia, w dniu urodzin Marka Galińskiego, w Gielniowie zorganizowany zostanie wyścig XCO pod haslem "Jedziemy dla Marka". Kolarze rywalizować będą na trudnej technicznie trasie, którą układał właśnie Marek Galiński. Tu również często trenował zmarły w ubiegłym roku kolarz. Na trasie w Gielniowie odbyły się także w 2012 zawody Pucharu Polski. W ramach sobotniej imprezy, będącej podsumowaniem pierwszego sezonu cyklu Hurom MTB Series, rozegrana zostanie również kolejna edycja Pucharu Mazowsza. Na trasie zobaczymy więc nie tylko amatorów, ale i zawodowców ze wszystkich kategorii wiekowych od żaków aż po mastersów. Jak wyjaśniają organizatorzy, trasa "tysiąca zakrętów" w Gielniowie to niespełna czterokilometrowa pętla, na której na zawodników czekają, oprócz wspomnianych zakrętów, także specjalnie przygotowane sekcje techniczne: dropy, mostki, kamienie, karkołomne zjazdy i wszystko to, czego na prawdziwym XCO zabraknąć nie może. Sposób wytyczenia trasy sprawia, że oprócz tego, że stanowi duże wyzwanie dla zawodników, to jest ona również bardzo widowiskowa, a kibice z łatwością mogą obserwować zmagania startujących.
Na niedzielę 2 sierpnia zaplanowany został maraton MTB, podczas którego zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą na trzech dystansach: hobby (12-15 km), mega (ok. 45 km, ok. 600 m przewyższenia) i giga (ok. 60 km, ok. 1000 m przewyższenia). - Trasa maratonu nie należy do łatwych, zwłaszcza w jej drugiej części, która przez zawodników z dystansu giga pokonywana będzie dwukrotnie. Z całą pewnością może zaskoczyć tych, którzy przekonani są, o tym, że w pozornie płaskim centrum Polski, nie da się pojechać prawdziwego MTB. Satysfakcja z przejechania tras, które układał i na których trenował Marek Galiński, powinna jednak wynagrodzić wysiłek, który trzeba będzie w to włożyć - przekonuje Mariusz Sarwiński, organizator imprezy. W czasie maratonu na terenie miasteczka zawodów odbędą się również wyścigi dla najmłodszych. Szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie: www.mtbopoczno.pl