Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

SPORT

ROSA Radom już w Europie!

poniedziałek, 03 sierpnia 2015 16:16 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
ROSA Radom już w Europie!58 drużyn zagra ostatecznie w nowo tworzonych rozgrywkach w europejskich pucharach. W tym gronie znalazła się ROSA Radom, która pozytywnie przeszła weryfikację i od razu wystąpi w fazie grupowej. 
– We wtorek 4 sierpnia odbędzie się w Monachium losowanie grup, na które zresztą się wybieram – informuje portal radomsport.pl prezes radomskiego klubu Przemysław Saczywko. Wszelkie szczegóły dotyczące kalendarza rozgrywek znane będą już po losowaniu. Wiadomo, że faza grupowa rozpocznie się w połowie października, a każdą z ekip czeka na tym etapie sześć spotkań. Grupy będą bowiem czterozespołowe, a system rozgrywek zakłada mecz i rewanż. W Radomiu odbędzie się zatem trzy pojedynki, a kolejne przy ewentualnym awansie ROSY do dalszej rundy pucharowych zmagań.

Areną spotkań w roli gospodarza będzie dla ROSY, podobnie jak w Tauron Basket Lidze, hala MOSiR. - Od początku przy tym obstawialiśmy, w przeciwnym razie nie zgłosilibyśmy akcesu gry w europejskich rozgrywkach. Wszak nasze występy to promocja dla miasta, ale przede wszystkim gratka dla naszych kibiców – podkreśla Przemysław Saczywko. Obok ROSY, zgodę na występy nowych rozgrywkach europejskiej federacji otrzymały jeszcze dwie polskie drużyny – PGE Turów Zgorzelec i WKS Śląsk Wrocław.